Jump to content

Dugovanje za poslovni prostor


Zare90

Preporučene objave

Pozdrav,

Molio bih nekoga stručnoga za savjet. Iznajmili smo bili poslovni prostor jednoj firmi (j.d.o.o.), i ostali su nam dužni zadnja 3 mjeseca najma. Vlasnik firme kaže kako je u blokadi, ali da će mi platit i da se strpim još koji dan, ali to govori već mjesecima tako da mu ne vjerujem. Mene zanima kako bih mogao naplatiti taj dug ako mu je firma u blokadi? Ja sam za ta 3 mjeseca platio porez. Ne radi se tu o nekoj ogromnoj cifri, ali želim ono sto mi pripada. Unaprijed hvala 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Zare90 je napisao:

Pozdrav,

Molio bih nekoga stručnoga za savjet. Iznajmili smo bili poslovni prostor jednoj firmi (j.d.o.o.), i ostali su nam dužni zadnja 3 mjeseca najma. Vlasnik firme kaže kako je u blokadi, ali da će mi platit i da se strpim još koji dan, ali to govori već mjesecima tako da mu ne vjerujem. Mene zanima kako bih mogao naplatiti taj dug ako mu je firma u blokadi? Ja sam za ta 3 mjeseca platio porez. Ne radi se tu o nekoj ogromnoj cifri, ali želim ono sto mi pripada. Unaprijed hvala 

Lp

Ukoliko vam ne plati otiđite kod javnog bilježnika da vam sastavi prijedlog za ovrhu s ugovorom. Makar sumljam da ćete se uspjeti naplatiti preko računa jer su drugi sjeli na njega i sama činjenica da je u blokadi govori da nema dosta novaca na njemu da se isplati njih tako da sumljam da će biti za vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema, eventualno kad ih iselite (kad im otkažete ugovor, ako ne budu dobrovoljno htjeli izaći iz prostora), možete zadržati njihove stvari iz poslovnog prostora do namirenja. Možete tražiti od direktora da Vam da osobnu zadužnicu, no ako mu je firma blokirana, možda je i on osobno, pa onda ništa niti od toga. Uglavnom je pravilo da ako nema imovine, nema niti namirenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija