Jump to content

PRIKRIVANJE POČINITELJA


STEGA777

Preporučene objave

Poštovani,

što je po zakonu potrebno uraditi i kojoj instituciji se obratiti  u ovakvoj situaciji pa ću iznijeti samo činjenice.

Nepoznati počinitelj je brutalno uznemiravao moju obitelj dok nisam bio u stanu i to putem divljačkog zvonjenja na portofon.

Obzirom da postoji video nadzor sve sam prijavio nadležnoj policijskoj postaji koji su zatražili od predstavnika suvlasnika izuzimanje video zapisa na što je isti izjavio da on ne zna rukovati sa video centralom i da će to uraditi susjed koji se razumije u to. Međutim to nije uradio.

Kada je istraga odmakla i približila se identitetu počinitelja za kojeg se ispostavilo da je vrlo vjerojatno povezan sa predstavnikom suvlasnika taj je naknadno  izjavio drugom policijskom djelatniku da je video nadzor neispravan.

Ovdje se očito radi o prikrivanju identiteta počinitelja.

Zatražio sam od policije provedbu vještačenja video nadzora po službenoj dužnosti, a oni su me uputili na upravitelja stambene zgrade koji opet izjavljuje da oni sa video nadzorom nemaju ništa jer nisu financirali ugradnju istog.

Pitanja:

1. Je li policijska postaja obvezna pokrenuti postupak po službenoj dužnosti u slučaju očiglednog prikrivanja identiteta počinitelja ?

   Ako nije kome se dalje mogu obratiti za isto ? Koji bi zakon to regulirao ?

2. Je li upravitelj stambene zgrade obvezan obaviti vještačenje video nadzora po zahtjevu jednog od suvlasnika, a za slučajeve

   kada  predstavnik suvlasnika daje policiji lažne izjave o stanju ispravnosti tog istog video nadzora ?

3. Kome se ja kao porezni obveznik i građanin ove države mogu obratiti u konkretnom slučaju kada niti upravitelj zgrade niti

   predstavnik suvlasnika ne žele surađivati niti sa policijom niti sa mnom kao suvlasnikom ?

4. Koji zakoni štite mene kao suvlasnika i građanina poreznog obveznika i moju obitelj u ovakvom slučaju kada subjekti uključeni u otkrivanje počinitelja u biti ne rade svoj posao ili opstruiraju otkrivanje počinitelja ?

Svaka stručna pomoć je dobrodošla.    Hvala i lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li videonadzor u zgradi ugradjivali sami ili vam je to radila tvrtka ovlastena za poslove tehnicke zastite?

Prije 21 minuta, STEGA777 je napisao:

Zatražio sam od policije provedbu vještačenja video nadzora po službenoj dužnosti, a oni su me uputili na upravitelja stambene zgrade koji opet izjavljuje da oni sa video nadzorom nemaju ništa jer nisu financirali ugradnju istog.

Vjestacenje provodi ovlasteni vjestak za biometriju ali tek nakon sto mu policija dostavi snimke i zatrazi vjestacenje, ukoliko je potrebno. S obzirom na kvalitetu snimka, vrlo vjerojatno vjestacenje ne bi bilo potrebno, nego bi policija mogla izdvajanjem dijela snimka doci do pocinitelja. Prema stavu upravitelja, policija ne bi mogla doci do 90% snimaka jer nisu financirali ugradnju, sto je notorna glupost.

Upravitelj je duzan postupiti po Zakonu o privatnoj zastiti (nize navedeni citat) unatoc cinjenici da stambene zgrade nemaju pravnu osobnost i ne podlijezu dijelu regulacija koje propisuju nacin provedbe tehnicke zastite ali se postavlja pitanje svrhovitosti tog sustava ukoliko se on ne servisira, ukoliko nemate ovlastenu osobu za zastitu podataka i pravilnik o pristupu snimacu i nacinu izuzimanja snimaka. 

Članak 74.

(1) Tehnički elementi, konstrukcije, uređaji te sustavi tehničke zaštite moraju biti primijenjeni i korišteni isključivo u svrhu radi koje su ugrađeni.

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, tijela državne uprave u postupku poduzimanja istražnih i drugih radnji mogu bez naknade službeno izuzeti i koristiti snimke sa sustava videonadzora i u druge svrhe, sukladno posebnim propisima.

Prije 30 minuta, STEGA777 je napisao:

2. Je li upravitelj stambene zgrade obvezan obaviti vještačenje video nadzora po zahtjevu jednog od suvlasnika, a za slučajeve

   kada  predstavnik suvlasnika daje policiji lažne izjave o stanju ispravnosti tog istog video nadzora ?

Upravitelj zgrade, nije ovlasten raditi vjestacenje, a za izuzimanje snimka po zahtjevu suvlasnika bi morali konzultirati pravilnik ili neki dokument temeljem kojeg ste donijeli odluku o ugradnji i nacinu koristenja sustava tehnicke zastite. U ekstremnim slucajevima, policija moze izuzeti cijeli snimac (ako ima dovoljno elemenata i razloga za izuzimanje).

Prije 32 minuta, STEGA777 je napisao:

4. Koji zakoni štite mene kao suvlasnika i građanina poreznog obveznika i moju obitelj u ovakvom slučaju kada subjekti uključeni u otkrivanje počinitelja u biti ne rade svoj posao ili opstruiraju otkrivanje počinitelja ?

Stiti vas citav niz zakona i propisa, a na raspolaganju imate policiju za sva djela koja se progone pa sluzbenoj duznosti, a za progone po privatnoj tuzbi, na raspolaganju vam je privatni sektor (odnosno detektivi) koji ce vam pomoci posloziti dokaze i pripremiti materijal kako bi odvjetnik mogao napisati tuzbu, zalbu (sto god) koja nece biti tako lako oboriva pred sudom i dati vam podrsku tijekom cijelog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija