Jump to content
bonobo

Darovanje stana prilikom etažiranja

Preporučene objave

Poštovani,

prilikom postupka etažiranja, otac želi meni, svom sinu, darovati stan. Budući da se on još nije upisao kao vlasnik u zemljišne knjige, moje pitanje je sljedeće: može li se uz svu dokumentaciju potrebnu za upis vlasništva stana na njegovo ime samo priložiti ovjereni darovni ugovor i time automatski ja postajem vlasnik stana ili treba prvo pričekati da on postane vlasnik stana, a tek u drugom koraku ja prilažem darovni ugovor te tek tada postajem vlasnik stana?

Hvala na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Moje je mišljenje, iako možete čekati i upućenije mišljenje, jest da etaža još nije formirana kao zasebno zemljišnoknjižno tijelo, pa ćete morati pričekati da ono bude formirano u zemljišnoj knjizi u vlasništvu oca, pa onda da bude proveden upis Vašeg vlasništva na temelju ugovora o darovanju.

Podijeli ovu objavu

Poštovani, hvala Vam na odgovoru. 
Tako sam i mislio, prvenstveno jer se u samom ugovoru o darovanju nekretnina traži podatak, tj. broj zk. uloška, koji u ovom trenutku nemam, a samim time ne mogu kod javnog bilježnika ovjeriti ugovor s podacima koji nedostaju. Također, u ugovoru o darovanju (članak 4) piše da se danom zaključenja ugovora stupa u posjed nekretnina, a kako moj otac još nije upisan kao vlasnik, to bi značilo da je datum na ugovoru prethodio datumu kojim je moj otac stupio u posjed nekretnine. 

Hvala Vam još jednom na potvrdi onog što sam i pretpostavljao.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

No members to show

• Napravi novi...