Jump to content

Zemljište


Covadonga

Preporučene objave


Općinski sud u Zadru presudio je u korist tuženika i dodjelio mu zemljište usprkos tome što je moja obitelj imala posjedovni list iz 1958, ručno pisan. Tuženik je geodet i upisao je zemljište kao svoj posjed, ali njegov predak je isto to zemljište prodao našemu pretku. Naša obitelj ga je imala u svom posjedu sve do Domovinskog rata, kada se iselila iz Hrvatske. Kako niko od nas tu nije živjeo, tuženik je prisvojio zemlju i upisao je u katastar.  Svjedoci, vlasnici susjednih parcela, posvjedočili su u našu korist ali sud nije to uvažio zbog čega sumnjamo na korupciju. 
Da li bi pritužba nekome višem sudu urodila plodom? 

uređeno: od Covadonga
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Covadonga je napisao:

Općinski sud u Zadru presudio je u korist tuženika i dodjelio mu zemljište

Malo mi ovo nespretno napisano, jer će prije biti da je odbijen tužbeni zahtjev tužitelja kojim traži da se utvrdi vlasnikom, iz čega proizilazi da je tuženik i prije podnošenja tužbe bio vlasnik konkretne nekretnine. 

 

prije 5 sati , Covadonga je napisao:

Kako niko od nas tu nije živjeo, tuženik je prisvojio zemlju i upisao je u katastar

Svaki upis ima svoj osnov, da li ste provjerili o kojem se osnovu radi. 

 

prije 5 sati , Covadonga je napisao:

Da li bi pritužba nekome višem sudu urodila plodom? 

Nemoguće odgovoriti u situaciji kad je nepoznato što se događalo tijekom postupka i na čemu su stranke temeljile svoje navode. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se ako ne budem pisala dobro, odrasla sam u USA. Moja obitelj vodi ovaj pravni spor sa tuzenikom.

On je zemlju upisao kao svoju u katastar iako mi posjedujemo originalni ugovor gdje pise da je njegov predak to prodao nasemu. On on je to uradio 90-ih godina znajuci da je nekad bilo njegove obitelji i vidjevsi da nas tu nema, misleci da necemo saznati jer smo emigrirali. Of tada je on de facto vlasnik iako je to ucinio na nepravni nacin. Mi smo tuzili ali nama nisu prihvaćeni dokazi. 

Tuzenik tvrdi da je ugovor uradjen omaskom I da je on nasljednik svoga pretka, te da ovaj to nije prodao. Ne razumjem kako neko moze omaskom da napravi ugovor I potpise se I jos da postoje svjedoci. 

U pravu ste, odbijen je zahtjev da se utvrdimo vlasnikom, ali prilozili smo dokaze I svjedodzbe. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Covadonga je napisao:

Ispričavam se ako ne budem pisala dobro, odrasla sam u USA. Moja obitelj vodi ovaj pravni spor sa tuzenikom.

On je zemlju upisao kao svoju u katastar iako mi posjedujemo originalni ugovor gdje pise da je njegov predak to prodao nasemu. On on je to uradio 90-ih godina znajuci da je nekad bilo njegove obitelji i vidjevsi da nas tu nema, misleci da necemo saznati jer smo emigrirali. Of tada je on de facto vlasnik iako je to ucinio na nepravni nacin. Mi smo tuzili ali nama nisu prihvaćeni dokazi. 

Tuzenik tvrdi da je ugovor uradjen omaskom I da je on nasljednik svoga pretka, te da ovaj to nije prodao. Ne razumjem kako neko moze omaskom da napravi ugovor I potpise se I jos da postoje svjedoci. 

U pravu ste, odbijen je zahtjev da se utvrdimo vlasnikom, ali prilozili smo dokaze I svjedodzbe. 

Da li je ugovor bio ovjeren?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Covadonga je napisao:

Nije bio ovjeren, ne znamo pravni sustav,  smo se oslonili na odvjetnika. Odvjetnik nas je uvjerio da je to dovoljno za dokazivanje iako nije ovjeren u novije vrijeme.

Da li imate kupoprodajni ugovor iz 1958. god. vaseg pretka i da li je taj ugovor bio ovjeren. A tko je izdao Posjedovni list i tko je taj ovjerio?
Na staru dokumentaciju ne ide nova ovjera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, MsBourne je napisao:

Da li imate kupoprodajni ugovor iz 1958. god. vaseg pretka i da li je taj ugovor bio ovjeren. A tko je izdao Posjedovni list i tko je taj ovjerio?
Na staru dokumentaciju ne ide nova ovjera.

Ugovor je bio ovjeren , ali kad je on umro nije bilo uknjizeno na njegove nasljednike. Kasnije se dogodilo sve sta sam opisala. Ulozit cemo zalbu i uzeli smo drugog odvjetnika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija