Jump to content
leptir7

Ovrha

Preporučene objave

Poštovani,

Molim Vas za pomoc vezano za ovrhe. 

Imam kredit u banci koji je zbog neplaćanja raskinut i dosao na naplatu 2012. Nezaposlena sam sa hrpetinom dugova od rezija na stan na koji je navedeni kredit a koji nikad nisam ni koristila nego ga koriste ljudi koje upoće ni nepoznajem a nezele se iseliti van. Proučavam otpise i zakone no međutim u svakome neko drugo objašnjenje. Da i ne spominjem Eos i ostale agencije za utjerivanje dugova koji su se neki zbog njihovih randnji ne samo udvostrucili nego i utrostrucili. Molim Vas dali ja imam ikakva prava na otpis ili zastaru što dugova od režija, tih agencija za potraživanje koji maltretiraju ne samo mene nego sve oko mene i ikakvu zastaru? Nezaposlena sam od 2012 nemam za kruh i više mi je glupo ikoga tražiti za pomoć je ovo je viže postalo neizdrživo i nemoguće. Negdje piše da se zastara moze tražiti za 5 godina a negdje za 10 a negdje za tri. Molim Vas za pomoć. Hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

U tom slučaju je pokretanjem ovršnog postupka prekinut zastarni rok, te se sada računa od dana pravomoćnosti svakog pojedinog rješenja o ovrsi i nastupa nakon 10. godina, ali samo ako u tom vremenu ovrhovoditelj ne poduzme nikakvu radnju pred nadležnim tijelima, a s ciljem naplate tog duga. Ukoliko poduzme ovakvu radnju, tada se zastarni rok prekida i počinje teći iz početka. Tako da zastara u praksi gotovo, pa da i nema.

Podijeli ovu objavu

Prije 35 minuta, Borbena7 je napisao:

" ali samo ako u tom vremenu ovrhovoditelj ne poduzme nikakvu radnju pred nadležnim tijelima, a s ciljem naplate tog duga. Ukoliko poduzme ovakvu radnju, tada se zastarni rok prekida i počinje teći iz početka. Tako da zastara u praksi gotovo, pa da i nema."

Znači svaki put kad oni mene ispocetka blokiraju na fini, počinje teči novi rok. 

Uređeno od Borbena7
Neprimjereno izražavanje

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...