Jump to content

Neplaćeni dopust i rad u inozemstvu


gala385

Preporučene objave

Poštovani,

radnici je odobren neplaćeni dopust u trajanju od 8 mjeseci. Radnicu smo upoznali s činjenicom da za vrijeme istog ne smije zasnivati radni odnos u inozemstvu budući da ne dolazi do prestanka radnog odnosa kod poslodavca.

Postoje li realne reperkusije u Hrvatskoj za radnicu ukoliko legalno zasnuje radni odnos u Italiji za vrijeme neplaćenog dopusta? Konkretno, HZZO tvrdi da ne provjeravaju navedeno, no što je s HZMO?

Lp

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

Imam slučaj baš iz Vaše branše, kolega je za vrijeme neplaćenog dopusta radio kao prijavljeni radnik u Irskoj barem pola godina prije nego što se vratio i otkazao ugovor o radu, nije mi poznato da je bilo reperkusija odnosno da je netko doznao za to.

Čuo sam za slučajeve gdje umirovljenik (HRVI) ode raditi u Njemačku i poslije ima problema s našim mirovinskim sustavom jer su sustavi povezani, no ne znam što je sa slučajem zaposlene osobe i mirovinskim....

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 14 sati , tajnik1111 je napisao:

Imam pitanje na ovu temu, sto kad se osoba na neplacenom zaposli u rh u istoj bransi?

Jel to iko provjerava?

Ovo je itekako vidljivo iz prijava radnika pri obveznom mirovinskom i zdravstvenom osiguranju, a za posljedicu može imati da prvi radni odnos prestane na jedan od načina predviđenih čl. 112. Zakona o radu, te da se zasnuje ovaj drugi radni odnos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija