Jump to content

Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju.


Nicky

Preporučene objave

Moja majka i moja sestra su napravile ugovor o doživotnom ili dosmrtnom uzdržavanju, s tim da roditeljska kuća i nekretnine, poslije majčine smrti ostaju u sestrinom vlasništvu,te je ona već i uknjizena kao vlasnik u katastarskoj općini. Sve je to dogovoreno i napravljeno bez mog znanja i ja nemam nikakvog prava na kuću ili nekretnine. 

U međuvremenu su se njih dvije posvađale i sestra majci više ne šalje novac,niti se više brine o majci,sada majka traži od mene Da se brinem o njoj i šaljem joj novac,jer ima malu mirovinu. Zanima me da li sam ja to uopce dužan činiti, budući da je ugovor i dalje važeći i nije raskinut. 

Hvala unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Nicky je napisao:

Zanima me da li sam ja to uopce dužan činiti, budući da je ugovor i dalje važeći i nije raskinut

Postojanje pravno valjanog  ugovora neumanjuje činjenicu da se u konkretnom slučaju radi o vašoj majci, što će reći ako majka raspolaže svojom imovinom u korist bilo koje osobe, ona opet ostaje vaša majka, slijedom čega odgovor na postavljeni upit glede vaše dužnosti daju odredbe čl. 292 OZ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija