Jump to content
zozok555

Ovrha alimentacija

Preporučene objave

Imam otvoren zasticeni racun, nalog u Fini (uzdrzavanje djeteta). Sa place mi je izuzet ovrhe isplacivano cca 1600 hrk na zasticeni  ostali dio netto place sve je islo na redovni blokirani i podmirivao se dug po sudskom rjesenju. Dug prema  rjesenju je u cijelosti podmiren, Fina mi ustupila ocevidnik gdje je vidljivo da je sve naplaceno sto je potvrdila i djelatnica Fine ali svaki mjesec naplacivat ce se prisilna naplata dodjeljenog iznosa alimentacije.  Poslodavac mi i dalje sprovodi isplatu place kao da sam duzan po ovrsi alimentacije , isplacuje mi na zasticeni racun dio izuzet ovrhe za uzdrzavanje djeteta a dug je u cijelosti podmiren.

Kako se otplacivala ovrha za uzdrzavanje djeteta , ovrha za ostale trazbine je bila u redoslijedu cekanja do proslog mjeseca kad se pocela i ona naplacivat jer je alimentacija podmirena.

Obzirom da sam podmirio cjelokupan dug sa zakonskim kamatama za ovrhu alimentacije da li poslodavac i dalje  mora isplacivat placu ( cca 1600 hrk na zasticeni) ili mora isplacivat iznos izuzet ovrhe za ostale trazbine + iznos redovne alimentacije.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Trebate pogledati sadržaj tog rješenje koji je dostavljen Fini na provedbu, jer bitno je kako glasi naredba Fini za postupanje u odnosu na buduće dospjele tražbine na ime uzdržavanja.

Postoji li mogucnost da vam proslijedim rjesenje. Hvala

Podijeli ovu objavu

Na ovaj način je bilo naloženo Fini da namiri dugovanje na ime alimentacije, a koje je bilo dospjelo u trenutku podnošenja zahtjeva za izravnu naplatu. Te postoji i drugi dio zahtjeva, a koje nalaže Fini da svaku buduću dospjelu obvezu na ime alimentacije, također prisilno naplati. I ovako postupanje se ima provoditi sve dok postoji Vaša zakonska obveza uzdržavanja ili do drugačije odluke suda (možete predložiti obustavu postupka), a do tada je poslodavac dužan postupati kao i dok se naplaćivala nepodmirena obveza na ime alimentacije.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Napravi novi...