Jump to content
Dario2207

Voznja na plavi dizel

Preporučene objave

Pozdrav,prije otprilike 2 tjedna,zaustvaljen sam od strane carine na kontrolu goriva,te je ustanovljeno da imam u svojem Golfu 3 plavi dizel,te sam kao takav dobio kaznu od 21000 kn,sto je ako sam dobro upucen minimalna kazna,priznao sam da sam natocio to gorivo u svoj auto,te naravno dobio rjesenje kojim sam se zalio na utvrdeni prekrsaj,da li netko kazna kakva kazna me ocekuje,posto je ovo prvi prekrsaj?u kazni je navedeno tesko financijsko stanje,kredit itd.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poštovani, ne shvaćam Vas što se tiče ovog Vašeg navoda:

Prije 21 minuta, Dario2207 je napisao:

...,priznao sam da sam natocio to gorivo u svoj auto...

i ovog:

Prije 22 minuta, Dario2207 je napisao:

...sam se zalio na utvrdeni prekrsaj....

Potpuno su kontradiktorni, priznali ste počinjenje prekršaja da bi se, kasnije, žalili na utvrđeni prekršaj..

Vi ste mogli prigovarati (žaliti se) samo na visinu izrečene sankcije za počinjeni prekršaj, no, kako bilo da bilo, mislim da Vam se neće podići kazna, siguran sam u to, već Vam se, s obzirom na navedeno nekažnjavanje i ostalo što navodite vezano za Vašu materijalnu situaciju, umanjiti, u najgorem slučaju, ostati ista..

Sretno Vam i javite ishod ako se sjetite radi ostalih koji se, nedaj Bože, nađu u takvoj situaciji

Podijeli ovu objavu

Nema tu ništa kontradiktorno, priznato je zloupotreba plavog dizela na način protivno Zakonu o trošarinama te na osnovu toga što je vjerovatno i registrirani korisnik istoga donijeto je rješenje o obračunu i naplati trošarine prema Zakonu o trošarinama. Na isto se rješenje ima pravo žalbe, ne prigovora jer je jedno i drugo slično ali nije isto, prema odredbama Općeg poreznog zakona. Kako se radi o poreznim a ne prekršajnim propisima niti o žalbi odlučuje Prekršajni sud, ista se upućuje drugostupanjskom tijelu kojeg će vjerovatno samo zanimati eventualne pogreške u postupku, nažalost ne i materijalno stanje, te sama žalba ne odgađa izvršenje rješenja.  

Da je nešto drugo u pitanju onda bi minimalna prekršajna kazna za fizičku osobu bila 30 000 kn i naloženo istakanje i čišćenje spremnika o trošku osobe koja je nezakonito postupila te o istome dostavi pisani dokaz nadležnoj ispostavi CU.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...