Jump to content

Ovršnost presude


John7

Preporučene objave

Molio bih za pomoć. Naime, imam presudu koja je pravomoćna i ovršna. S obzirom da druga strana odbija bilo kakav kontakt zanima me kako se naplatiti, tj kako platiti onaj dio koji moram ja platiti. Radi se o privatnoj tužbi - odšteta plus postotak troškova.

Što se tiče naplate pretpostavljam da je jedini način ovrha. S obzirom da nemam iskustva u tome što mi sve treba za ovrhu?

S druge strane, kako platiti dio koji moram platiti da spriječim gomilanje kamata?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako u ovršnoj ispravi nemate dovoljno podataka za uplatu, onda kontaktirajte drugu stranu ili punomoćnika druge strane. A ako ni ovo ne pomaže, tada pokušajte iz spisa utvrditi podatke za uplatu ili posredovanjem suda da Vam dostave potrebne podatke za uplatu.

Vezano za naplatu Vaših potraživanja, dovoljno je da s tom ovršnim ispravom (mora imati klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti) odete do Fine i popunite potreban zahtjev za izravnu naplatu preko novčanih sredstava ovršenike, te da podmirite naknadu za postupanje Fine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija