Jump to content
Sign in to follow this  
Medic0

Prekoračenje +30

Preporučene objave

Poštovani, trebam malu pomoć, pretražio sam forumu al nisam našao slično. Naime, dobio sam kaznu za prekoračenje brzine u naselju +30 km/h. I to prema članku 53. Stavka 4. E sad posto u zakonu u stavci 4. piše prekoračenje vise od 30km/h, a u stavku 3.  prekoracenje do 30 km/h; ovih mojih +30 je taman granično. Postoji li ovdje mogućnost žalbe na kaznu te promjena iste u ovu iz stavke 3. Ima možda netko da je bio u sličnoj situaciji ili poznaje sudsku praksu u ovakvim slučajevima. Puno hvala na pomoći.

u nastavku je c/P zakona.

Članak 53. 

(4) Novčanom kaznom u iznosu od od 3.000,00 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 20 do 30 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Imam isti problem +31,8 km/h Ima li ikakvog načina žalbom smaljiti iznos kazne? Godišnje radim 50.000 km od kuće do posla i obratno. Zadnju kaznu sam platio prije 2 godine i 4 mjeseca (ne sjećam se da li je bilo 200 ili 250 kn). Da li se to briše nakon dvije godine i mogu li se u žalbi pozvati na puno prijeđenih kilometara i gotovo nikakve kazne što znači da pazim i vozim pažljivo itd.? Ako dobijem najmanju propisanu od 3.000,00 kn da li sudac uopće može dati manju od toga budući da je ta najmanja propisana? Dobio sam obrazac da napišem tko je vozio auto i sada čekam prekršajni nalog pa ću vidjeti sumu. Mogu tražiti umjernicu mjernog uređaja i sljedivost iz čega da se vidi tko ga je zadužio i da li je napisan serijski broj uređaja ako ih PU ima više, ali to mi se čini malo pretjerano. Ono što je napravio Turudić, napravio je i moj susjed prije koju godinu i prošlo mu je, ali to ne želim. Postoji li neki način da se umanji kazna žalbom; primjena nekih olakotnih okolnosti i sl.?

Podijeli ovu objavu

Naravno da sudac može smanjit tih početnih 3000 kn.Ako nisi bio na sudu u zadnje 3 godine onda si nekažnjavan pa je i to osnova za smanjenje uz naravno,kajanje.Zakon je promijenjen od kad je Turudić napravio prekršaj.Uređaji su baždareni a ekipa koja radi s njima ima licencu.

Podijeli ovu objavu

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima, a sud može smanjiti i na trećinu te minimalno propisane (znači i na 1000 kn), a na kraju opet imaš pravo plaćanja 2/3 te konačne kazne. Priznanje i kajanje su obavezni kod molbe za ublažavanjem kazne.

Podijeli ovu objavu

Dakle, mogu napisati žalbu i tražiti smanjenje kazne na temelju toga što radim puno kilometara, a do nisam bio kažnjavan jer gledam da vozim pažljivo i ne ugrožavam druge sudionike u prometu što je i razvidno iz velike kilometraže koju prolazim, a prošao sam nebrojeno puta pored patrola, kamera i mobilnih mjernih uređaja i tek sada sam po prvi puta snimljen. Žalim zbog počinjenog prekršaja jer smatram da sam pažljiv vozač i da ovaj prekršaj nije pokazatelj mojeg načina vožnje te molim sud da evaluira tu činjenicu kod određivanja kazne za koju smatram da je previsoka obzirom na navedeno. Budući da mi nije u interesu plaćati velike kazne i skupljati bodove zbog kojih bi mogao ostati bez vozačke dozvole koja mi je potrebna zbog odlaska na posao jer dnevno radim 180 km, potrudit ću se u budućnosti biti pažljiviji i ne dovesti se opet u situaciju da prekoračujem propisanu brzinu što u konačnici može ugroziti i moju egzistenciju ukoliko ostanem bez vozačke dozvole.

Tako nekako. Na sudu nisam bio nikada. Ovih 200 (ili 250 kn) prije 2 godine i 4 mjeseca koje sam platio na licu mjesta se ne gleda i mogu formalno pravno reći da nisam bio kažnjavan za prekoračenje brzine jer nisam bio na sudu zadnje tri godine ako me pitaju?

Gledao sam već one linkove i "šprance". Hvala. Šteta što svi oni koji dobiju neki savjet najčešće ne daju povratnu informaciju kako su prošli.

Podijeli ovu objavu

prije 8 sati , Redneck1984 je napisao:

Ovih 200 (ili 250 kn) prije 2 godine i 4 mjeseca koje sam platio na licu mjesta se ne gleda i mogu formalno pravno reći da nisam bio kažnjavan za prekoračenje brzine jer nisam bio na sudu zadnje tri godine ako me pitaju?

Da, možeš reći da su nekažnjavan, to se tako i računa.

prije 8 sati , Redneck1984 je napisao:

Šteta što svi oni koji dobiju neki savjet najčešće ne daju povratnu informaciju kako su prošli.

Neki i napišu, ali to sigurno vrijedi.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Sign in to follow this  

• Napravi novi...