Jump to content

Muskarac kao skrbnik djece. Moguce?


Sikiriki123

Preporučene objave

Kao sto naslov teme kaze zanima me dali ima kakve sanse da se djeca (dvoje 6i 10 god) dodjele ocu. Ne radim to da napakostim bivsoj vec mi je stvarno stalo do klinaca i zelim da zive sa mnom. 

Kupio sam kucu za nasu obitelj za koju su klinci jako vezani i uvjek su mastali o kucici ali bivsa se nije htjela skockati I izabrala je razvod. Nismo jos uselili u kucu, I spreman sam okrenuti svijet zbog njih. Ima li ovdje muskaraca koji su dobili skrbnistvo? Mislim se boriti svakak za njih ali me zanima dali postoji sansa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da mislite na podijeljeno skrbništvo, a koje u praksi najčešće znači da dijete živi s jednim roditeljem, a s drugim ima redovne susrete i viđanja dva puta tjedno, te svaki drugi vikend. Mada ima i slučaja da je jedna dan dijete sa jednim roditeljem, a drugi dan sa drugima roditeljem. Naravno da imate šanse, a za odluku se gledaju razne činjenice i okolnosti. U kojoj ste fazi razvoda braka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto nebi postajala šansa, pa i otac je roditelj, kao i majka, to će se procijeniti u postupku razvoda i donošenja odluke o roditeljskoj skrbi?

Evo, konkretno, ja sam takav, doduše, nakon niz "podmetanja" i "bespoštedne pravne bitke", ali sam uspio, moj savjet Vam je da se nikad ne predate i da budete ustrajni u "borbi" za djecu, vjerujte, isplati se ma koliko to bilo teško i neizvjesno, ali kad čovjek ima određeni cilj u životu, bez obzira na sve, kad-tad će ga i ostvariti..

Sretno i držite se...! 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da postoji sansa. Sve vam ovisi o CZSS i djelatnici koja ce raditi s vama tijekom procesa razvoda. Osim godina, u obzir se uzima i spol djece, vas socijalno-ekonomski status, a po potrebi moze se raditi i psiholoska provjera djece o njihovim stavovima i privrzenosti. Bitno je i kakvi su benefiti koje bi djeca dobila zivotom s vama ili sa suprugom ali i koji su nedostatci jer djeci za zdravo odrastanje ipak trebaju oba roditelja. 

Jako je bitno i postivanje prava djece, tako da vi odrasli nekada morate "pregristi" ako vam se nesto ne dopada ako to ide u korist djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U praksi se to najčešće događa kada je sporazumno, odnosno kad i majka pristane na takvo zajedničku roditeljsku skrb u kojem će djeca živjeti s ocem, a majku viđati. Postoji li kod Vas šansa da to bude sporazumno?

Ima slučajeva u kojima se to događa i sudskim putem, ali centri za socijalnu skrb vrlo nevoljko daju mišljenja i preporuke u tom smjeru, pa se takvi sudski postupci pretvaraju u totalni rat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Vjerujem da mislite na podijeljeno skrbništvo, a koje u praksi najčešće znači da dijete živi s jednim roditeljem, a s drugim ima redovne susrete i viđanja dva puta tjedno, te svaki drugi vikend. Mada ima i slučaja da je jedna dan dijete sa jednim roditeljem, a drugi dan sa drugima roditeljem. Naravno da imate šanse, a za odluku se gledaju razne činjenice i okolnosti. U kojoj ste fazi razvoda braka?

Poceli smo tek, tj predat cemo ovih dana. Mislio sam sporazumno ali ne mislim dici ruke od klinci, ako bivsa ne zeli zivjeti sa nama Zasto djeci uskratiti kucu? 

 

prije 1 sat, Željac047 je napisao:

Zašto nebi postajala šansa, pa i otac je roditelj, kao i majka, to će se procijeniti u postupku razvoda i donošenja odluke o roditeljskoj skrbi?

Evo, konkretno, ja sam takav, doduše, nakon niz "podmetanja" i "bespoštedne pravne bitke", ali sam uspio, moj savjet Vam je da se nikad ne predate i da budete ustrajni u "borbi" za djecu, vjerujte, isplati se ma koliko to bilo teško i neizvjesno, ali kad čovjek ima određeni cilj u životu, bez obzira na sve, kad-tad će ga i ostvariti..

Sretno i držite se...! 

Hvala na lijepim zeljama, naravno da ne mislim tak lako odustati 😊

 

Prije 11 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

U praksi se to najčešće događa kada je sporazumno, odnosno kad i majka pristane na takvo zajedničku roditeljsku skrb u kojem će djeca živjeti s ocem, a majku viđati. Postoji li kod Vas šansa da to bude sporazumno?

Ima slučajeva u kojima se to događa i sudskim putem, ali centri za socijalnu skrb vrlo nevoljko daju mišljenja i preporuke u tom smjeru, pa se takvi sudski postupci pretvaraju u totalni rat.

Mislim da ne postoji sansa za takav dogovor. 

Ja I'm mogu ponuditi kucu, mama je 2 km od njih I moze ih uzeti kad zeli, isli bi u istu skolu i isti vrtic. Ja sam kupil kucu za nas, djeca su mastala da imaju svaki svoju sobu, sad ce konacno imati. Sa mamom kam god ona odseli uvjek budu stranci i prvo ih treba netko prihvatiti. 

Ja sam uvjek razuman i za dogovor ali mislim da bude to ipak pravi rat 😔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Sikiriki123 je napisao:

Kao sto naslov teme kaze zanima me dali ima kakve sanse da se djeca (dvoje 6i 10 god) dodjele ocu. Ne radim to da napakostim bivsoj vec mi je stvarno stalo do klinaca i zelim da zive sa mnom. 

Kupio sam kucu za nasu obitelj za koju su klinci jako vezani i uvjek su mastali o kucici ali bivsa se nije htjela skockati I izabrala je razvod. Nismo jos uselili u kucu, I spreman sam okrenuti svijet zbog njih. Ima li ovdje muskaraca koji su dobili skrbnistvo? Mislim se boriti svakak za njih ali me zanima dali postoji sansa. 

pozz ja imam skrbništvo nad 3 djece

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , gavro9 je napisao:

pozz ja imam skrbništvo nad 3 djece

Kak si ga dobio? Bez problema ili? 

 

prije 7 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Gdje su djeca sada? S kime su? Što djeca žele, iako su mala? Imaju li nekakvo mišljenje o tome?

Djeca su za sad kod mame. Mislim da bi Isla kod mene ali I'm isto tesko rastati se od nje. Moja kuca je u fazi renovacije ali oni isto intenzivno sudjeluju u njoj 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Sikiriki123 je napisao:

Ja sam kupil kucu za nas, djeca su mastala da imaju svaki svoju sobu, sad ce konacno imati. Sa mamom kam god ona odseli uvjek budu stranci i prvo ih treba netko prihvatiti. 

Kuća kao mjesto gdje bi djeca stanovala je bitna, ali ne i presudna za ovakvu odluku. Gdje će majka stanovati i o kakvim uvjetima stanovanja je riječ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Borbena7 je napisao:

Kako god da sud odluči bitno je da znate da odluka nije konačna u smislu da je to tako i nikako drugačije, jer se okolnosti mijenjaju i u bilo kojem trenutku se može tražiti nova odluka zbog promijenjenih okolnosti.

Ne mislim odustati tako lako. Jer to je sve zbog njih napravljeno 😊 znam da nije konacna odluka i da postoji mogucnosti zalbe. Samo me interisiralo dali imam sanse. Znam da vecinom klinci pripadnu mami ali mislim da je to zbog toga jer ocevi ne zele djecu. Ja ih zelim. Ne mora placati ni alimentaciju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Sikiriki123 je napisao:

Ne mislim odustati tako lako. Jer to je sve zbog njih napravljeno

Za odluku ovo nije ključno, već ono što je u ovom trenutku najbolje za djecu.

Prije 21 minuta, Sikiriki123 je napisao:

znam da nije konacna odluka i da postoji mogucnosti zalbe.

Osim žalbe na trenutnu odluku, u bilo kojem momentu nakon pravomoćnosti ovakve odluke imate pravo pokrenuti novi postupaka radi donošenja nove odluke uslijed izmijenjenih okolnosti.

Prije 23 minuta, Sikiriki123 je napisao:

Znam da vecinom klinci pripadnu mami ali mislim da je to zbog toga jer ocevi ne zele djecu. Ja ih zelim.

Ne bih se složila s Vama.

Prije 23 minuta, Sikiriki123 je napisao:

Ne mora placati ni alimentaciju. 

Pravo na uzdržavanje je pravo koje pripada djeci, a ne roditelju, tako da nemojte niti pomišljati da bi se odricali ovog njihovog prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija