Jump to content

Odluka suda u Austriji i alimentacija


Delta70

Preporučene objave

Postovani.nakon razvoda u austriji i nakon suda u austriji za alimentaciju po kojoj moram placati alimentaciju .preduda je donesena.ja sam danas dobio rjesenje od republike austrije da moram napustiti austriju.zbog nedovoljno financija .ratni vojni umirovljenik sa trajnom nesposobnosti za rad.nemam dovoljno za zivot u austriji.ako nemam dovoljno za zivot a imam presudu suda da moram placati alimentaciju

Pitanje.moze li austrija traziti od hrvatske da platim alimentaciju.po njihovim zakonima nemam dovoljno za zivot.poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok.u austriji postoji novcana granica ispod koje se neide.ja sam ispod te granice.dobrovoljno pristajem na alimentaciju za troje djece u iznosu 90 eura za svo troje mjesecno.bivsa mi to predlaze u smislu ako ja nemogu placati placanje preuzima socijalna sluzba.ona dobiva tih 90 eura.a kao mene ce teretiti njihovo socijalno a ja sam ispod novvanog praga i onda se oni nemogu naplatiti.u medjuvremenu neproduzuju mi boravisnu dozvolu iz razloga sto nemam dovoljna primanja po njihovom zakonu.mogu li se oni naplatiti posto sam sada u hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
prije 19 sati , ingrid921 je napisao:

Cisto sumnjam jer mnnoge zene u austrije ne zele upisati oca, iz razloga sto više dobiju od drzave nego od oca. 

Tu možemo samo ponoviti upis korisnika:

, bare je napisao:

Ok.u austriji postoji novcana granica ispod koje se neide.ja sam ispod te granice.dobrovoljno pristajem na alimentaciju za troje djece u iznosu 90 eura za svo troje mjesecno.bivsa mi to predlaze u smislu ako ja nemogu placati placanje preuzima socijalna sluzba.ona dobiva tih 90 eura.a kao mene ce teretiti njihovo socijalno a ja sam ispod novvanog praga i onda se oni nemogu naplatiti.u medjuvremenu neproduzuju mi boravisnu dozvolu iz razloga sto nemam dovoljna primanja po njihovom zakonu.mogu li se oni naplatiti posto sam sada u hr

Pitanje je bilo može li se imovinom iz Hrvatske prisilno naplatiti tražbina Republike Austrije, odnosno nekog njihovog tijela za regres danog uzdržavanja koje je otac trebao davati. Prema hrvatskim propisima može, centar za socijalnu skrb prisilno naplaćuje iznose privremenog uzdržavanja koje je plaćao djeci umjesto oca koji nije plaćao. Stoga je razumno pretpostaviti da takav propis ima i Austrija, i moguće je vršiti prekograničnu naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija