Jump to content

Izbacivanje stanara (stranaca) iz kuće zbog nepoštivanja ugovora o najmu


chrisvz

Preporučene objave

Poštovani,

Molio bih pomoć... Imam sklopljeni ugovor sa tvrtkom za smještaj njezinih 6 radnika ( stranci ) međutim tvrtka mi ne plaća smještaj za njih, odbija mi se javiti na telefon i mail kada ih zovem za naplatu, pismene opomene ne podižu u pošti itd... Odlučio sam im raskinuti ugovor pa me zanima slijedeće ...

Da li i kako mogu ukinuti boravište radnicima ... pretpostavljam da bi ih to dovelo u problem jer su stranci ( uredno sam im prijavio boravište u Policijskoj upravi kad su dolazili )

Da li mogu strance izbaciti iz kuće ... naime ako im ukinem boravište da li se oni mogu pozivati na miran posjed i slično 

 

Zahvaljujem ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Odete na policiju i odjavite im boravište. Kako ste ugovorom regulirali otkaz najam?

Hvala, ugovorom je definirano da nakon 2 uzastopne opomene zbog neplaćanja i slično mogu im pisanim putem otkazati ugovor ... poslao sam im raskid sa rokom mjesec dana nakon više opomena o neplaćanju ali ne žele ništa preuzeti u pošti ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon kaže, da ne možete najmoprimcu otkazati ugovor o najmu stana iako su ispunjeni uvjeti, ako ga prethodno pisano ne opomene da u roku od 30 dana otkloni razloge za otkaz. Međutim, zakon dalje kaže da imate pravo otkazati ugovor i bez ovakve opomene, ako najmoprimac više od dva puta postupi suprotno ugovoru, odnosno ako Vam nije platio više od dvije najamnine ili druge ugovorene troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Zakon kaže, da ne možete najmoprimcu otkazati ugovor o najmu stana iako su ispunjeni uvjeti, ako ga prethodno pisano ne opomene da u roku od 30 dana otkloni razloge za otkaz. Međutim, zakon dalje kaže da imate pravo otkazati ugovor i bez ovakve opomene, ako najmoprimac više od dva puta postupi suprotno ugovoru, odnosno ako Vam nije platio više od dvije najamnine ili druge ugovorene troškove.

Hvala još jednom ... najmoprimac je dosad postupio više od 2 puta suprotno odredbama ugovora ... i za to je bio pisano opomenut ... iako nije htio preuzeti preporučenu pošiljku ... mislim da ću morati pod hitno dići tužbu protiv njega i nadati se da će se brzo sve riješiti ...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija