Jump to content

Bočno zatvaranje terase


nani55

Preporučene objave

Poštovani,

ukoliko zatvorim samo jedan bočni dio terase PVC stolarijom trebam li dozvolu svih suvlasnika zgrade? Naime, zbog udara bure primorana sam zatvoriti. Upitala sam i STAN (kome plaćamo pričuvu) Po njima moram, pa me zanima ukoliko mogu na koji zakon /članak da se pozivam? 

Ovo je njihov odgovor :

Izvanredni poslovi obuhvaćaju veće zahvate koji se poduzimaju povremeno. U takve poslove ubrajaju se promjena namjene određene stvari (npr. pretvaranje zajedničkog prostora u stambeni ili poslovni prostor), poboljšanja na zgradi (ugradnja uređaja i elemenata koje zgrada nije imala), veći popravci, dogradnja i nadogradnja zgrade, preuređenje, otuđenje te davanje zajedničkih dijelova i uređaja nekretnine u zakup ili najam na dulje od jedne godine.

Za poduzimanje izvanrednih poslova potrebna je suglasnost svih suvlasnika.

 

Prema gore opisanom radove zatvaranja terase pvc profilima smatramo izvanrednim poslovima, te je za te radove potrebna suglasnost svih suvlasnika na zgradi.

 Zahvaljujem na odgovoru 😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, trebali biste suglasnost svih suvlasnika, jer se vanjska pročelja obično prema međuvlasničkim ugovorima smatraju zajedničkim dijelovima zgrade, a ne Vašim vlastitim vlasništvom povezanim s vlasništvom stana. Dakle, promjene koje biste radili, radili biste na dijelu zgrade koji je zajednički, pa zbog toga ta suglasnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija