Jump to content

Salonit ploce


Gerira

Preporučene objave

Pozdrav,

Susjed me informirao kako mu je za vrijeme olujnog nevrijemena pala jedna salonit ploca sa nase kuce.

Zvao je komunalnog redara koje je dokumentirao dogadjaj i to je to, za to nisam ni znao do neki dan.

Zanima me moze li biti kakvih posljedica za vlasnike objekta? To je prvi put da je u 40g pala ploca, a ovaj je to napuhao kao da mu je pola krova u dvoristu zavrsilo.

Kroviste treba mijenjati, ali nije pravo vrijeme za to radi financija (sumnjam da gospodin isto ima za promjenu krovista samo tako, a prica kao da je to investicija od par tisuca kuna).

uređeno: od Gerira
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete bigi odgovorni za štetu koju su uzrokovali vanjski uticaji kao vremenske nepogode.

 Ali možete biti odgovorni ako se dokaže nebriga u održavanju vašeg objekta, ali koliko sam razumio osim pada jedne ploče na dvorište druge štete nije bilo. Sva sreća.

Vi vjerovatno znate da su salonitne ploče štetne po zdravlje radi azbesta. Možda je susjed takvim nastupom pokušao vama dati do znanja da bi te opasne ploče trebalo zamijeniti. Pokušajte razumno i odgovorno razgovarati sa susjedom jer takav način uvijek donosi bolje rezultate od nepotrebnog navlačenja po inspekcijama ili sudovima. 

Zamjena ploča je skupo, ali morate procijeniti koje bi moguće posljedice mogle nastupiti da se nevrijeme ponovi i to u jačem stupnju.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, slavko1941 je napisao:

Ne možete bigi odgovorni za štetu koju su uzrokovali vanjski uticaji kao vremenske nepogode.

 Ali možete biti odgovorni ako se dokaže nebriga u održavanju vašeg objekta, ali koliko sam razumio osim pada jedne ploče na dvorište druge štete nije bilo. Sva sreća.

Vi vjerovatno znate da su salonitne ploče štetne po zdravlje radi azbesta. Možda je susjed takvim nastupom pokušao vama dati do znanja da bi te opasne ploče trebalo zamijeniti. Pokušajte razumno i odgovorno razgovarati sa susjedom jer takav način uvijek donosi bolje rezultate od nepotrebnog navlačenja po inspekcijama ili sudovima. 

Zamjena ploča je skupo, ali morate procijeniti koje bi moguće posljedice mogle nastupiti da se nevrijeme ponovi i to u jačem stupnju.

 

 

Gradjevina se odrzava i radi se o izvanrednoj situaciji. Samo nevrijeme je prouzrocilo materijalnu stetu na brojnim objektima, cak i novije gradnje, tako da.

Iskreno, ne zanima me sto je gospodin htio ukazati niti mi on treba ukazivati na stetnost tih ploca, neka sufinancira promjenu krovista ako ga toliko smeta. Ponudio sam mu da cu mu ja ukloniti tu plocu i odvesti ju da se zbrine, na sto mi nije dao nikakav odgovor (toliko o razgovoru). Mogao mi je javiti i rijesili bi, samo zvanje komunalnog redara je po meni glup nacin jer nije ni probao stupiti u kontakt samnom.

Mene samo zanima, kakve zakonske opcije moze iskoristiti. Jer tolika drama oko jedne ploce (prvi puta ikad da je pala), za ciju stetnost do nedavno nije ni znao, je van svake pameti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče postupanja komunalnog redara, smatram da nema tu nekog većeg osnova za postupanje. Eventualno može rješenjem narediti vlasniku građevine otklanjanje oštečenja pročelja ili pokrova zgrade koji nisu nosiva konstrukcija, što bi u ovome slučaju bio popravak pokrova i eventualno učvrščivanje istoga. Ne može narediti skidanje cijelog pokrova od salonit ploče jer ne postoji zakonski rok za isto, jedino su JLS slale pozive građanima da prijave postojanje istih da bi se mgolo jednog dana organizirati zbrinjavanje istih. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Spitfire je napisao:

Što se tiče postupanja komunalnog redara, smatram da nema tu nekog većeg osnova za postupanje. Eventualno može rješenjem narediti vlasniku građevine otklanjanje oštečenja pročelja ili pokrova zgrade koji nisu nosiva konstrukcija, što bi u ovome slučaju bio popravak pokrova i eventualno učvrščivanje istoga. Ne može narediti skidanje cijelog pokrova od salonit ploče jer ne postoji zakonski rok za isto, jedino su JLS slale pozive građanima da prijave postojanje istih da bi se mgolo jednog dana organizirati zbrinjavanje istih. 

Razgovarao sam sa redarom, cisto ugodan razgovor smo imali. Rekao sam da posto ionako moram promjenit tu jednu plocu, da cu provjeriti ima li koja ploca da ju je potrebno ucvrstiti i to je to. Mislim, susjed je imao nastup kao da mu svaki dan padne po jedna u dvoriste, a nije ni meni u interesu da mi ploca padne. Moglo se rijesiti i bez komunalnog redara, ali to je do susjeda, a ne do mene. Ovako mi je samo tlak digao, a postigao nije nista bolje nego da mi je samo rekao.

Sto se izmjene tice, kada bude neki natjecaj naravno da bi iskoristio priliku to promjeniti, jer ionako mi je plan potkrovlje sredjivati, a ne mogu dok su ove ploce gore...

Zahvaljujem na odgovorima :)

 

uređeno: od Gerira
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija