Jump to content

Napad


ivan 2980

Preporučene objave

Prijavim policiji napad u toku, udarci sakom, gadjanje kamenjem, razbijanje telefona ,policija dodje 40min kasnije, imam svijedoka , video napada, i napadac priznaje sve , policajac kazni mene sa uznemiravanjem javnog reda i mira, dete se na mene , Laze manipulira , prijeti pucanjem, zatvaranjem itd. podnesen zalbu nacelniku ,on Kaže a jbg . Podnesem zalbu unutarnjoj kontroli , oni pitaju policajca " sve bilo regularno?" I to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podnošenje kaznene prijave je čisto vaša dispozicija. Ukoliko sumnjate da policija neće profesionalno odraditi posao, podnesite prijavu sami direktno nadležnom Općinskom DORH-u.

Što se tiče JRM-a, nažalost, praksa policije, u većini slučajeva, je da prijave sve vinovnike sukoba, pa onda sud bude vidio tko je točno kriv za što, iako u pravilu na kraju svi dobe "po džepu". Da se slažem s tom praksom, ne slažem se, ali takva je kakva je. Minornost prekršaja ovdje igra ulogu u prilog žrtvovanju načela pravičnog postupka u korist načela ekonomičnosti i ekspeditivnog vođenja postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija najčešće ipak objektivno sagleda situaciju za razliku od aktivnih sudionika...

Na tvojoj snimci fali početak za objektivnu odluku te se ne vidi tvoj doprinos događaju, ali s obzirom da snimaš u lice čovjeka, hodaš za njim i vidljivo provociraš, smiješ se i ne činiš se uplašen njegovim riječima, vrlo je vjerojatno da si u bitnoj mjeri doprinio sukobu, pa i potpuno opravdano prijavljen. On je također narušavao javni red i mir, jer i ako je bio isprovociran, na ovaj način se to ne rješava.

 

P.S.: Snimka ti je maknuta zbog zaštite osobnih podataka, pa ako ćeš ju ponovno stavljati, zamagli lica i natpise.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , ivan 2980 je napisao:

Nije upitno, covjek otvoreno priznaje a vidi se i svjedok koja je sve vidila, tj . Svi troje se slažemo i nema razlika u izjavama

Onda će tako biti i na sudu i bit ćeš oslobođen.

 

Prije 37 minuta, ivan 2980 je napisao:

To sam napravio i ne kužim sta je postupak, tj.oni pitaju patrolu i jave meni svoj zaključak? Nisu trazili izjave od mene ,svjedoka .

Sta pitaju ? 

Pojedino?

Svoj iskaz si dao u prijavi, a razgovarat će s policajcima, po potrebi i s drugim svjedocima, pa ćeš dobiti odgovor jesu li utvrđene nepravilnosti. Ako će rezultat biti disciplinski postupak, onda ćete ti i svjedoci biti pozvani na svjedočenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam trazio sastanak sa nacelnikom takodjer ,prvo odbijen pa onda sam citirao 109e prekršajnog pa su mi dali zamjenika,  on mi Kaže da unutarnja je već odlučila da ce biti nista , da sam dobio -5 bodova za prijavu unutarnjoj , i da u budućnosti ne zovem policiju u pomoć , ja sam sa smjesom protestirao i izjavio da ipak ocu!!

 

Sta se može očekivati od disciplinskog , agresivan ,derao se na mene i svjedoka ( nju rasplakao) , lagao .oboje smo se osjećali ugrozeni , napravio sve da me odvrati od prijave pa kaznio mene .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ivan 2980 je napisao:

Ja sam trazio sastanak sa nacelnikom takodjer ,prvo odbijen pa onda sam citirao 109e prekršajnog pa su mi dali zamjenika,  on mi Kaže da unutarnja je već odlučila da ce biti nista , da sam dobio -5 bodova za prijavu unutarnjoj , i da u budućnosti ne zovem policiju u pomoć , ja sam sa smjesom protestirao i izjavio da ipak ocu!!

Čl.109e nema uopće veze sa tim razgovorom.

Znači da unutarnja (ured načelnika PU) nije našao na nepravilnosti.

, ivan 2980 je napisao:

Sta se može očekivati od disciplinskog , agresivan ,derao se na mene i svjedoka ( nju rasplakao) , lagao .oboje smo se osjećali ugrozeni , napravio sve da me odvrati od prijave pa kaznio mene .

Minimalno novčana kazna ako se dokažu nepravilnosti u postupanju.

To što je prijavio ne znači da će sud i osuditi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ivan 2980 je napisao:

Ja sam trazio sastanak sa nacelnikom takodjer ,prvo odbijen pa onda sam citirao 109e prekršajnog pa su mi dali zamjenika

Pregovaranje nije obavezno i policija ga u pravilu ne primjenjuje (niti je to dužna), tako da ti u ovom slučaju taj članak ne pomaže. U psotaji nisu dužni razgovarati s tobom, ali u pravilu to rade kako bi odmah vidjeli ima li nepravilnosti, a mogu te i odmah poslati u upravu (ništa od toga nije nepravilno).

 

prije 2 sati , ivan 2980 je napisao:

U vezi XXXXXXXXX zastitarsku firma , mogu li njih tuzit za napad njihovog djelatnika?

Možeš bilo koga tužiti za bilo što, samo je upitan rezultat te tužbe. I svakako će ti u tom slučaju trebati odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , ivan 2980 je napisao:

U vezi XXXXXXXXX zastitarsku firma , mogu li njih tuzit za napad njihovog djelatnika?

Ne možeš dobit parnicujer nisu krivi za ponašanje/postupak njihovog djelatnika.

Razbio ti je mobitel pa ga tuži za oštećenje tuđe stvari.

Možda možeš na sudu podići optužni prijedlog protiv firme jer je zaposlila čuvara/zaštitara bez licence.A isto možeš prijavit inspektoratu MUP-a i kasnije tražit što se poduzelo po tom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Dobio sam odgovor od nacelnika ( ne od unutarnje) (nakon 40 dana) , , kaže da nisu intervjuirali nikoga ali se drže izjave inspektora ( lažna , jedini to tvrdi) , i kaže da mogu sam podnijeti kaznenu prijavu za telefon dorhu a ne policiji . 

Nije komentirao manjak zaštitarske dozvole. 

Naravno da ću biti oslobodjen ( niti to nije garantirano ali nije nimalo važno), nego je važno da taj zaštitar dobije ozbiljnu kaznenu prijavu za teški napad . I takodjer inspektor , zlouporaba položaja itd. 

Šta mogu dalje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , drot13 je napisao:

Ne razumijem kakav odgovor očekuješ? Možeš podnijeti kaznenu prijavu policiji ili direktno državnom odvjetništvu, nema drugo...

Želim planirati malo unaprijed, kad ne naprave ništa šta onda , usput našao sam email za prijave DORH/ USKOK , dali oni rade šta, kako se unutarnja tako možda ponašati , kakva je to istraga kad se čovjek žali na inspektora , samo pitaju njega dali se drži svojih laži. I onda ni ne odgovore a kamoli na vrijeme. Šta stvarno moram potrošiti tisuce eura i desetljeće da dodjem do ustavnog suda pa da imam pravo tražiti pravdu od evropskog sudu ljudskih prava , ta banda će sva davno biti penzionirana

 

Šta da radim sljedeći put , sad jasno znam da ne smijem zvati policiju u pomoć više ( donacelnikova izjava/ prijetnja) . 

Nego da pratim policijske upute i da to sami rijesavamo na njivama , znači guraju ljude u kriminalstvo ?

 

Imam tu na ovom portalu  i zlonamjerno sudjenje otvorenu diskusiju , u tom slučaju , trebalo im je 6 godina da odrade prvu raspravu dvaput i da mole za još koju , kad žestoko odbijam , odbacuju slučaj , ( moje jedino iskustvo sudova) ali ako je to normalno onda nije desetljeće do ustavnog nego makar tri!

 

Pored toga uklonili ste snimku napada navodeći zaštita osobnih podataka , snimka lica nekoga nisu osobni podaci i ne postoji zakon koji sprečava dijeljene snimaka na javnom prostoru , dali vaše ime znači da ste stvarno policajac ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Snimka lica je također osobni podatak (potvrđeno mišljenjem Agencije za zaštitu osobnih podataka) i objavljivanje može biti kazneno djelo nedozvoljena uporaba osobnih podataka.

Međutim, tu je bitnije to što forum ne dozvoljava objavljivanje osobnih podataka, bez obzira radi li se o kršenju nekog propisa.

I da, ja jesam policajac, ali ovdje govorim u svoje osobno ime, ne službeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok hvala na razumnom odgovoru , nadam se da vidite razlog za moju reakciju ( nije zakon , nego mišljenje agencije) ali ok , kako je je , poštujem , ja neznam sakriti lice , dali biste to vi mogli , mislim da bi dobro došlo za diskusiju , ako može , možete li iz vašeg iskustva pojasniti dali ima ikakvog smisla podnijeti kaznene prijave protiv uniforme , dali se ista desi? Ili mogu očekivati retribuciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo je slučajeva gdje je unutarnja kontrola MUP-a bila vrlo aljkava, pa je prijava imala smisla. Jasno, bilo je i suprotnih primjera. To vam nitko ne može odgovoriti, jer nemamo kristalnu kuglu niti se bavimo vidovnjaštvom. Ukoliko raspolažete sa odgovarajućim dokazima, prijavite, neće vas koštati ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tnx. 1 zanci mogu podnjeti kaznenu prijavu protiv unutarnje (nisu nikog intervjuirali ,niti meni odgovorili)?

2 mogu li  podnjeti prijavu protiv nacelnika (on dogovorio raznim dokazivim lazima ) ( tvrdi dojava uznemiravanja reda i mira , ja zvao upomoc)tvrdi kontrirajuce izjave ( svi troje smo se nasli u "suocenju " i slozili se oko svih vaznih detalja ( 15 minuta napadanja (5 jurenja), gadjane kamenom, razbijanje telefona i saka u glavu. 

ne spominje manjak zastitarske dozvole 

navodi da je svedokinja intervjuirana ( pozvana pa poslana doma "zbog korone"

navodi da su policajci "upozoreni" neznam za sta policajka a za inspektora zlouporaba polozaja , zlonamjerno kaznjavanje su nadam se zatvorske kazne a ne verbalno upozorenje .

3 kaznene za inspektora?

navodi da mogu podnjeti kaznenu prijavu za razbijanje telefona protiv zastitara 

4 mogu li zastitara za pokusaj ubojstva , za teski napad , za ilegalni rad ,za sprecavanje odlaska.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , ivan 2980 je napisao:

1 zanci mogu podnjeti kaznenu prijavu protiv unutarnje (nisu nikog intervjuirali ,niti meni odgovorili)?

Ne, protiv službenika za koje sumnjate da su počinili kazneno djelo na vašu štetu.

prije 9 sati , ivan 2980 je napisao:

2 mogu li  podnjeti prijavu protiv nacelnika (on dogovorio raznim dokazivim lazima ) ( tvrdi dojava uznemiravanja reda i mira , ja zvao upomoc)tvrdi kontrirajuce izjave ( svi troje smo se nasli u "suocenju " i slozili se oko svih vaznih detalja ( 15 minuta napadanja (5 jurenja), gadjane kamenom, razbijanje telefona i saka u glavu.

Radije bih se koncentrirao na vašem mjestu na konkretne službenike.

prije 9 sati , ivan 2980 je napisao:

3 navodi da mogu podnjeti kaznenu prijavu za razbijanje telefona protiv zastitara

Možete, iako se ovdje radi o prijedlogu za progon za kojeg imate rok od 3 mjeseca za podnošenje.

prije 9 sati , ivan 2980 je napisao:

4 mogu li zastitara za pokusaj ubojstva , za teski napad , za ilegalni rad ,za sprecavanje odlaska.

DORH nema veze sa radom na crno, to je domena Inspektorata. Napad može, ubojstvo nemojte spominjati, jer neće ići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KojiWow, super !! Thanks G- man . Napokon temeljit odgovor. 

Imam odmah još pitanja , nadam se da ne ispadam naporan samo temeljit.

 1-2 niko iz unutarnje se nije ni javio , moram navesti " ko Got je dobio slučaj'" , zašto ne načelnika , njegovo pismo je dokaz , i na kraju je odgovoran za svu korupciji uprave , tj nakon 30 godina njegovog upravljana , sve si dozvoljavaju . 

Pored toga kada je odobrio sastanak sa njim , u stvarnosti dodijele ja su mi dvojica klipana koji sui prijetili ćelijom , tvrdili da posto sam zvao unutarnju " bolje mi ke da više nikad ne zovom policiju itd 

Njega sam takodjer sreo na kratko u vezi zlonamjerne procedure ( tad sam mislio da je ok , skužio je u sekundi da nisam kriv ali ipak dozvolio inspektorica da pokrene process,( predposravljam da bi mogla pravdati 200 policijskih sati)

3  .  3 mjeseca rok je samo za prijedlog progona , za ostalo imam duže ? Korona i to

4 rad na crno , mora da je otežavajuća okolnost , policija ignorira zahtjev za istragu , ( prijavu) ,  kako da to dokažem bez njihove pomoći)

Thanks opet ( stvarno super administrator i stranica ) bolje od skupih odvjetnika i raznih savjetnih centara , kako da pomognem stranici ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1-2.Pošto ti unutarnja kontrola PU nije ništa odgovorila imaš pravo žalit se na njihov "rad" Službi za unutarnju kontrolu u Zagrebu koja će pritužbu poslat Povjerenstvu za pritužbe.

https://mup.gov.hr/gradjani-281562/pohvale-i-prituzbe/kako-se-zaliti-na-rad-sluzbenika/381

Pošto si slučaj prijavio unutarnjoj kontroli Načelnik je tu sporedan slučaj i ni na koji način ne utječe na slučaj.Nijedan načelnik ne sjedi u svojoj fotelji 30 godina.Pošto postoji prekršaj iz zakona o javnom redu i miru taj proces/slučaj su i morali pokrenut.

Kakva sad korupcija? Očito je tu više od samog slučaja?

3.za oštećenje mobitela jer rok 3 mjeseca od događaja da kazneno djelo prijaviš policiji i daš prijedlog za progon i tu nema korone.

4.za rad na crno prijavu moraš podnest Inspektoratu za privatnu zaštitu u nadležnoj PU jer su samo oni nadležni za rad i kontroli zaštitarskih firmi.Ako ne odgovore opet pritužba unutarnjoj u ZG.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko je manje-više sve odgovorio, samo ću dodatno pojasniti.

prije 10 sati , ivan 2980 je napisao:

 1-2 niko iz unutarnje se nije ni javio , moram navesti " ko Got je dobio slučaj'" , zašto ne načelnika , njegovo pismo je dokaz , i na kraju je odgovoran za svu korupciji uprave , tj nakon 30 godina njegovog upravljana , sve si dozvoljavaju . 

Pored toga kada je odobrio sastanak sa njim , u stvarnosti dodijele ja su mi dvojica klipana koji sui prijetili ćelijom , tvrdili da posto sam zvao unutarnju " bolje mi ke da više nikad ne zovom policiju itd 

 

Načelnik nema veze sa ovim vašim događajem i ponašanjem službenika s kojima ste imali interakciju. Načelnik se aktivirao u postupku unutarnjeg nadzora i dao svoje očitovanje temeljeno na izjavi konkretnih službenika, što i je njegova dužnost.

Zato sam i napisao da jedino ima smisla prijavljivati (ukoliko ste uvjereni u učin kaznenih djela) konkretnih službenika. Ili ako mislite da je i načelnik u to involviran u smislu da je to naredio, zataškao ili štogod već - onda i njega. Samo, ovo potonje će biti prokleto teško za dokazati, čak i da je istinito. To vam je vjerujem, jasno.

prije 11 sati , ivan 2980 je napisao:

3  .  3 mjeseca rok je samo za prijedlog progona , za ostalo imam duže ? Korona i to

Za oštećenje tuđe stvari (mob) ide taj rok računajući od trenutka počinjenja djela. Za ove druge stvari službenog roka nema, odnosno rok je onaj koji zakon određuje za zastaru kaznenog progona, a tu je nakraći rok onaj od 6 godina, pa ima vremena. No, kod procjene kredibiliteta prijave, vodi se računa i o brzini reakcije odnosno razlozima zašto je djelo naknadno prijavljeno, pa je uvijek bolja opcija djelo prijaviti čim prije.

Situacija sa virusom će, doduše, usporiti rješavanje stvari, tu nema dileme, iz samorazumljivih razloga.

prije 11 sati , ivan 2980 je napisao:

4 rad na crno , mora da je otežavajuća okolnost , policija ignorira zahtjev za istragu , ( prijavu) ,  kako da to dokažem bez njihove pomoći)

Sivko sve rekao, nemam što za dodati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , ivan 2980 je napisao:

Thanks opet ( stvarno super administrator i stranica ) bolje od skupih odvjetnika i raznih savjetnih centara , kako da pomognem stranici ?

Ne znam točno na što ste mislili, ali nisam nadležan za taj dio funkcioniranja Portala, pa vam sugeriram da se obratite na adresu legalis@legalis.hr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija