Jump to content
Matejko231

Medjunarodna otmica djeteta

Preporučene objave

Da li netko zna kako ovo funkcionira u praksi, tj.da li se je netko susreo sa ovim djelom na neki nacin. 

Ja znam teoretski kako to funkcionira, ali volio bih cuti i koji primjer iz prakse ako se netko slucajno sreo s tim. 

Hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Slicno, naravno gdje su ukljuceni roditelji. Ali zanima me stvaran primjer koji nisu mediji napisali jer znamo svi da su mediji 50/50. Odnosno i ovo je stvaran primjer, ali popracen medijima i znamo samo sto su mediji napisali

Podijeli ovu objavu

Evo mojih iskustava, koja su također samo teoretska. Ovo pitanje reguliraju međunarodni dokumenti, a središnje tijelo koje provodi primjenu međunarodnih ugovora je Ministarstvo demografije, evo linkova. Sama provedba ovisi o tome gdje je roditelj s djetetom pobjegao, odnosno koje je središnje tijelo u toj državi i kakvog iskustva u ovome ono ima. Dakle, ako imate odluku kojom je dijete povjereno jednom ili drugom roditelju, tada sve dokumente, presudu itd. morate prevesti na jezik zemlje u kojoj smatrate da se dijete nalazi, i sve to skupa zajedno sa zahtjevom poslati ministarstvu. Ministarstvo tada stupa u kontakt sa središnjim tijelom te države, i provodi postupak u kojem se utvrđuje da li je dijete tamo, te postoje li uvjeti da se vrati, pa čak postoji i šansa da se odluka o povjeri djeteta pred tijelom te države promijeni.

Podijeli ovu objavu

Hvala Ruby. Obzirom da je slucaj otvoren jos uvijek, ali ne radi se trenutno o ovome gore sto sam naveo ne bih u detalje previse, samo me zanimalo to po pitanju medjunarodne otmice kako to funkcionira.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...