Jump to content

Pravni savjet novi zakon


Autoos114ke

Preporučene objave

prije 22 sati , Autoos114ke je napisao:

Imam 1015 dana borbenog sektora i u mirovini sam.zanima me da li mi sin prilikom javljanja na natječaj ima prednost za zapošljavanje po novom zakonu o hrvatskim braniteljima po članku 102.trenutno je na zavodu za zapošljavanje i prima novčanu naknadu.

 

prije 21 sati , malicovjek je napisao:

Mislim da ne, ti si u mirovini a tvoje dijete na redovnoj naknadi sa burze.

tvoj odgovor je točan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, sivko je napisao:

Možda pod "k" čl.101

Previse toga se zahtjeva kako bi se ispunio taj uvjet, vezan je na taj clanak 101., k) i clanak 107., a onda i clanci 108. do 112., tako da je dosta zakomplicirano, lakse bi bilo da se radi o nezaposlenom samom branitelju.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , malicovjek je napisao:

OK, ali na clanak 102., stavak 1 -3, se veze i clanak 107., a na njega clanak 108. do 112. i tako u krug, nista vas ne kosta da probate, jedino sto morate skupiti tu potrebnu dokumentaciju koju traze.

i nadati se da ti koji odlučuju ne znaju tumačiti zakon :) ........zakon ne predviđa prednost djece kao u ovom slučaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Imam 49g.sa 16 g I 9mj Sam bio u kriznom sta u METKOVIC kao kurir pa kad SE otvorila RATNA bolnica opet dragovoljno otiso tamo I bio sanitet cz pod civil a zasrita, opis posla je bio isli po ranjene mrtve l pnosi mrtve kao I dijelove covjeka ruka noga u ledaru I OD 1993u HV do 22.12.95 imam 20POSTO HRVI I profesionalnu invalidsku koju Sam dobio 2009 a priznato od 2007g I iznos je bio 1643 kune a 2010 za stalno HRVI I invalidnine 114 kune da li je moguce da je to krivi iznos jer su mi mnogi rekli da nikad nisu vidjeli tako malu vojnu mirovinu bio Sam obican vojnik bez cina I uvijek prva linija a ovo iz Rayne bolnice iako imam iskaznicu sa pecatpm I dobivao placu kao I svaki zng ili HV I DRUGI mi NIJE priznato zasto ne znam AKO KO zna 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne priznaju mi to jer sam maloljetan a kao neborbeni sektor TAKODER me nema  I nitko mi NIJE jos rekao kako I zasto a oni sto su bili KO cuvari u rstnoj bolnici iz mupa I hv njima je prizna to kao prva linija pa budi PAMETAN Ali ti si bio u zng I poslije bit ce u hv of NEKIH profi brigada pod ugovorom a ja Sam obican pjesak u 113brigadi bio pa poslije u 116 metkovackoj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 02. 2023. u 13:13, Kruno76 je napisao:

Za to o ne borbenom sektoru će morati odgovoriti neko stručniji od mene, ja imam sve borbeni tako da se nadam da će vam netko stručnije objasniti 

Poštovani evo da se i ja priključim u raspravu u vezi statusa kurira za status dragovoljca i skoro indentičan slučaj sa kolegom Trpimira u 5mjesecu dignuli me za krizni štab i bio do odlaska u ZNG 12,91 i imam iskaznice i to 2 ali nisam nosio naouružanje i 3 puta vodio spor amirovina mizerija iako imam 40% vojno i rvi 30% a mirovina 3300 u mirovini od 2005 da li ima neki slučaj da je kurir pri kriznom štabu dobio status dragovoljca a nije nosio naoružanje a možda i poštovani PROFESOR da odgovor..godine pritisle a zdravlje sve gore...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija