Jump to content
neli89

Hipoteka (ovrha) nad kucom

Preporučene objave

Pozdrav svima. Imala bih jedno pitanje. Naime,muz je prije nekoliko godina dizao hipotekarni kredit na kucu preko obrta,ja sam mu kucom garantirala da ce vracati kredit,tj ja s kucom sam mu jamac. Medutim on je kredit placao godinu-dvije i nakon toga je prestao. Nazalost prekasno sam to saznala. Kredit je otkupio B2 kapital od hypo banke. Dug je narastao za 800 000 kn. Dosli su nam doma vjestaci i osoblje B2 kapitala koji su procjenili kucu za 800 000 kn manje od ukupnog duga. Mene zanima dali je tko bio u slicnoj situaciji? Ako prodaju kucu na drazbi i ako mi iselimo,dali moram placati tu razliku od 800 000 kn? Dali se mogu zaliti da oduzim iseljenje ako i kada dode do toga? Dali mogu bilo sta napraviti u ovoj situaciji? Dali mi mogu sjest na drugu zemlju?  Znam da bi trebala otplat ukupan dug odmah ali toliko novaca nemam na kupu. Ako je bilo tko bio u ovoj situaciji,ili da ima kakav savjet bila bi vam jako zahvalna. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ako se kuća proda, tada se iz tog dobivenog iznosa podmiruje dug. A ono što se ne podmiri, to i dalje ostaje kao dug kojega dužnik treba podmiriti. Po ovome što navodite, ovršni postupak je u fazi utvrđivanja vrijednosti imovine i bilo bi dobro da napravite uvid u spis i da vidite detalje, a tek onda možet poduzimati radnje u smislu žalbe, odgode...

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...