Jump to content

Kupnja dijela nekretnine pod založnim pravom


Oreilly

Preporučene objave

Poštovanje,

nad dijelom nekretnine (1/18) izvršena je ovrha, kako se taj dio nekretnine nije prodao. Upisano je založno pravo na taj dio.
Nakon smrti vlasnika tog dijela, nitko se nije prihvatio nasljedstva zbog dugova. Pa je vlasnik tog dijela nekretnine postala Općina.
Ja sam vlasnik preostalog dijela nekretnine (17/18).
Recimo da uspijem kupiti od općine taj dio (razvrgnuće isplatom), što se događa sa založnim pravom?

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerite o kolikom dugu je riječ po tom ovršnom postupku. Ako Vam je taj dug prihvatljiv, osim Općini trebate se obratiti i ovrhovoditelju, a s ciljem odgode ovršnog postupka radi mogućnosti sporazuma. Svakako je bitno za napomenuti, da je ovdje osim glavnice i kamata, u pitanju i dug na ime troškova ovršnog postupka, a koji može biti popriličan tj. ovisi do koje faze je došao ovršni postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.
No nije mi jasno, ako je Općina sada ovršenik.
Prodajom tog dijela nekretnine novci bi trebali ići onome tko se upisao na to založno pravo.
Također mi nije jasno ako nečiji dio vrijedi  10000 kn, kako bi on mogao potraživati više ?
Da se i cijela nekretnina proda opet bi dobili samo taj svoj dio od 1/18.

Na koji način se riješiti suvlasništva  i založnog prava (hipoteke) , s tog dijela nekretnine ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija