Jump to content

Razvod, stan i maloljetna djeca


Miss26

Preporučene objave

Od kuda krenuti i kako ?

Zbog teških i trajno poremećenih odnosa suprug i ja nakon 14 godina braka više ne možemo funkcionirati kao obitelj.

Imamo dvoje malodobne djece ( 12.g, blizanci). Posjedujemo stan u kojemu smo vlasnici 50:50. Suprug je digao kredit.

Problem je u tome što suprug a niti ja ne želimo napustiti stan, niti djecu naravno.

Moja želja je zajedničko skrbništvo i moj ostanak u navedenom stanu sa djecom. Te isplata njegovih 50%.

Kako da to ostvarim ako on ne želi isto što i ja????

Njegova želja je da i dalje živimo svi zajedno ali svatko da vodi svoj život. Ja, to ne mogu prihvatiti jer smatram da time odašiljemo krivu sliku i poruku djeci.

Molim za pravnu pomoć. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak se što prije obratite nadležnom CZSS, a sve iz razloga jer imate zajedničku maloljetnu djecu i potrebno je njihovo posredovanje. Nakon toga će se stvari promijeniti, jer suprug vjerojatno još uvijek misli da brak može opstati. Tako da bi ovo bio prvi korak ka brakorazvodu. Također, ukoliko brak ne funkcionira i ukoliko se odlučite na brakorazvod, tada uistinu i to najblaže rečeno, nema smisla da nastavite živjeti pod istim krovom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Za početak se što prije obratite nadležnom CZSS, a sve iz razloga jer imate zajedničku maloljetnu djecu i potrebno je njihovo posredovanje. Nakon toga će se stvari promijeniti, jer suprug vjerojatno još uvijek misli da brak može opstati. Tako da bi ovo bio prvi korak ka brakorazvodu. Također, ukoliko brak ne funkcionira i ukoliko se odlučite na brakorazvod, tada uistinu i to najblaže rečeno, nema smisla da nastavite živjeti pod istim krovom. 

Jasno mi je da se prvo moram obratiti czsr ali problem je u tome što i suprug i ja želimo djecu...zajednicko skrbnistvo nije upitno. Gospodin se želi rastati ali da zbog djece živimo pod istim krovom. Ja djelim drugačije misljenje i smatram da tek to nije zdravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Miss26 je napisao:

Jasno mi je da se prvo moram obratiti czsr ali problem je u tome što i suprug i ja želimo djecu...zajednicko skrbnistvo nije upitno. Gospodin se želi rastati ali da zbog djece živimo pod istim krovom. Ja djelim drugačije misljenje i smatram da tek to nije zdravo.

Dali ja mogu bez obzira što su djeca malodobne podnjeti tužbu u kojoj navodim da pristajem na zajedničko skrbništvo ali da djeca i ja živimo na istoj adresi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne, jer su bračni drugovi koji imaju zajedničku maloljetnu djecu dužni prije pokretanja sudskog postupka za razvod braka, sudjelovati u postupku obveznog savjetovanja koje provodi CZSS.

Razumijem. Teoretski...javimo se u centar na savjetovanje (Ako se uspijemo dogovoriti SUPER), ali što u slučaju ako se u centru ne uspijemo sporazumjeti oko pitanja djece?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Ako ne uspijete postići sporazumni plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi u postupku obveznog savjetovanja, tada ste obvezni sudjelovati na prvom susretu obiteljske medijacije, a u slučaju nepostizanja sporazuma, tada je sud taj koji donosi odluku o roditeljskoj skrbi.

 

Hvala Vam. Sada mi je puno jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija