Jump to content

Živčenjak na cesti


Maxich

Preporučene objave

Zanima me tko u sljedećoj situaciji ima prednost.

Riječ je o uključivanju iz krajnje desne trake (kod Lidla kod CC1 zapad) u lijevu traku prije rotora kod CC1 zapad.

Prilikom izlaska iz Lidla auto završi na kratkoj desnoj straci i mora se uključiti u promet - iz te desne trake mora se uključiti lijevo u sljedeću traku koja je prije samog rotora.

Ako je osoba u krajnjoj desnoj traci ubrzala radi uključivanja u promet i ulaženja u lijevu traku, a s lijeve strane dolazi druga osoba i dodatno ubrzava i ne prilagođava brzinu prije uključivanja u rotor, tko je kriv ukoliko dođe do sudara?

Upravo mi se dogodilo da je osoba iz lijeve trake živčano stala nasred trake ispred mene i zamalo uzrokovala sudar jer je popizdio što u vlastitom autu, zamislite, mašem rukama. I upitao je u čemu je problem, što mašem rukama?!

Dakle, tko ima prednost, tko je kriv u slučaju sudara zbog neprilagođene brzine, čisto da to riješim sa sobom. (Naravno, moj auto je zakočio još u desnoj traci, do sudara nije došlo, ali je kasnije došlo do živčanog ispada osobe iz lijeve trake, zbog mahanja rukama u svom autu.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja idem iz desne u lijevu, on dolazi izdaleka, procjenjujem da ću se ubaciti, ubrzavam u svojoj traci, on ubrzava prije rotora, shvatim da se neću ubaciti, ostanem u svojoj traci. Mahnem rukama u svom autu, (neupućeno njemu!), on prođe, ubacim se iza njega, on živčano stane nasred trake ispred mene, zakočim, prebacim se u krajnju lijevu traku da obiđem luđaka i dalje je vezano uz živčanoču i ispad opisano u gornjem postu.

 

Također me zanima i, da je došlo do sudara uslijed živčenjakovog kočenja nasred ceste ispred mojeg vozila, je li moguće dokazati da je prednje vozilo zakočilo ispred mene ili bi li kazna bila naplaćena meni zbog "nedržanja razmaka", kojeg je naravno bilo jer je zakočeno na vrijeme.

Bi li na sudu u takvom slučaju vrijedila snimka kamere?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Maxich je napisao:

Ja idem iz desne u lijevu, on dolazi izdaleka, procjenjujem da ću se ubaciti, ubrzavam u svojoj traci, on ubrzava prije rotora, shvatim da se neću ubaciti, ostanem u svojoj traci. Mahnem rukama u svom autu, (neupućeno njemu!), on prođe, ubacim se iza njega, on živčano stane nasred trake ispred mene, zakočim, prebacim se u krajnju lijevu traku da obiđem luđaka i dalje je vezano uz živčanoču i ispad opisano u gornjem postu.

Da ste se tako sudarili, ti bi bio kriv, jer si ga morao propustiti, a što se tiče živaca, kako si ti mahao nevezano za njega, tako je i on možda zakočio nevezano za tebe...

 

prije 7 sati , Maxich je napisao:

Također me zanima i, da je došlo do sudara uslijed živčenjakovog kočenja nasred ceste ispred mojeg vozila, je li moguće dokazati da je prednje vozilo zakočilo ispred mene ili bi li kazna bila naplaćena meni zbog "nedržanja razmaka", kojeg je naravno bilo jer je zakočeno na vrijeme.

Vjerojatno bi obojici pisali krivnju, pa bi se u postupku vještačilo stanje (može se odrediti je li kočio) i određivala odgovornost. 

 

prije 7 sati , Maxich je napisao:

Bi li na sudu u takvom slučaju vrijedila snimka kamere?

Bi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija