Jump to content

Preporučene objave

Imam nekoliko čestica na Krku, koje su upisane na nonu mojeg oca. (ona je umrla). Ja bih htjela prebaciti to na svog oca. Što sve je potrebno napraviti i na koji način, te koji mi papiri trebaju?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Je li provedena ostavinska rasprava od none, kad je bila i jesu li te cestice navedene u rjesenju o nasljedivanju? Ako je ostavinska bila u zadnjih 6-7 godina (mozda i duze, neznam tocno) javni biljeznik je po sluzbenoj duznosti to poslao u zemljisne knjige i to je vec provedeno. Stanje provjerite ovdje.

Ako nije, ovdje pise sve sto trebate da bi se otac mogao upisati.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio donkeylaa
      Pozdrav ekipa, sto uciniti ako u etaznom elaboratu na ZEMLJISNIKU (provedeno) na jednoj cestici XX stoji ucrtano zajednicko stubiste s pravom koristenja svih suvlasnika svih etaza na toj cestici, dok u KATASTRU to isto stubiste uopce ne pripada toj cestici XX nego YY sto u konacnici znaci da vlasnici etaza XX cestice nemaju pravo koristenja stubista ako to vlasnici etaza na YY cestici odrede? Stubiste je u naravi zajednicko i iz njega se vec 50 godina pristupa i XX i YY cesticama medjutim jedna od etaza na YY cestici je sada predmet ovrhe stoga me zanima da li ovrhovoditelj moze dati nekakvu obvezujucu pisanu izjavu da daje trajno pravo koristenja tog stubista svima i jel ta pisana izjava obvezuje buduceg vlasnika na isto ili tu izjavu moze dati sadasnji vlasnik (uskoro ovrsen) ....?
      Koji je najjednostavniji/najbrzi a koji najsigurniji nacin da se ova situacija rjesi s obzirom da bi parcelizacija bila mission impossible radi trenutne situacije... 
      Tenks!

• objavio Dominoes1
      Pozdrav,
      Vlasnik sam jednog od pet stanova u zgradi u Zagrebu. Svih pet suvlasnika ispravno je upisano u zemljišne knjige (etažirani posebni dijelovi), međutim, u katastru tj. u posjedovnom listu ne stoje imena suvlasnika već i dalje stoje ime i prezime investitora, tj. osobe koja je sagradila zgradu i prodala nam stanove. Svi ostali podaci o katastarskim česticama su točni (površina zgrade, dvorišta, itd.).
      Kako riješiti ovu situaciju i upisati suvlasnike u posjedovni list i izbrisati ime i prezime investitora?
      Pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru
    • objavio some93one
      Pozdrav,
      Zanima me kako kupiti/steći pravo vlasništva nad nekretninom na kojoj je upisano više ljudi, ali nemaju svi podatke jer su podaci o vlasnicima davno upisani i iza njihovog imena i prezimena stoji recimo "SAD", "neki grad u Hrvatskoj" i sl.
      Slučaj A) 5 suvlasnika (jedan ima podatke: ime, prezime, adresa)
      Slučaj B) 5 suvlasnika (niti jedan nema pune podatke već samo imena i prezimena)

• objavio uporabna i kućni broj
      Koja je dokumentacija potrebna za ucrtavanje u katastarski operat kuće stare 100 godina. Imam snimku iz zraka iz 1960. na kojoj se vidi. Što dalje?
  • Online korisnici

No members to show

• Napravi novi...