Jump to content

Brisovna tužba


MaksimilijanB

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Prodao sam stan kupcu. Ja sam prethodno bio vlasnik u zk ulošku, a prije mene moji roditelji. Međutim, stan u podulošku ima drugog vlasnika koji je na temelju kupoprodajnog ugovora sklopljenog s nevlasnikom kupio taj stan. Radi se o nesavjesnom kupcu. Hocu li odgovarati svojim kupcima za prqvne nedostatke, a koji su sada uknjizeni u zk ulosku? Mogu li podici brisovnu tuzbu?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, miroslav6 je napisao:

Kako isti stan postoji u GK i KPU? Ili je problem nastao prilikom povezivanja knjiga?

Nisam uopce upoznat kako. Citav zivot sam proveo u Argentini. Stan je bio u vlasnistvu mojih roditelja, a drugi su imali stanarsko pravo na njemu. Taj nesavjesni kupac stan je kupio od Zagreba 1999 godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, miroslav6 je napisao:

Provjerite na internetu u zemljsnim knjigama povijesno stanje da vidite sto se dogadalo kroz godine. Na temelju cega ste Vi prodali stan? Jeste li bili upisani ZK ili KPU prilikom prodaje?

Pa u isto vrijeme sam bio upisan ja i drugi nesavjesni kupac. Ja u ulosku, on u podulosku. On od trenuku kupnje od 1999., a ja od smrti oca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, MaksimilijanB je napisao:

Pa u isto vrijeme sam bio upisan ja i drugi nesavjesni kupac. Ja u ulosku, on u podulosku. On od trenuku kupnje od 1999., a ja od smrti oca

I ulozak i podulozak jos uvijek postoje, nisu povezani? I to se vidi na stranici zemljisnih knjiga i danas? Ovo je dosta cudno, pogotovo sto se radi o (Gradu?) Zagrebu kao vlasniku u podulosku. Kako ste doznali za to? Stanarsko pravo je upisano na ulosku ili podulosku?

uređeno: od miroslav6
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, miroslav6 je napisao:

I ulozak i podulozak jos uvijek postoje, nisu povezani? I to se vidi na stranici zemljisnih knjiga i danas? Ovo je dosta cudno, pogotovo sto se radi o (Gradu?) Zagrebu kao vlasniku u podulosku. Kako ste doznali za to? Stanarsko pravo je upisano na ulosku ili podulosku?

Ulozak i podulozak jos uvijek postoje. Zagreb nikad nije bio prednik, ali je stan prodao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija