Jump to content

Kazneno djelo prijetnje


Dinamo Z

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas za savjet ili objašnjenje.

Neki dan sam u svojstvu gradanina pozvan i odveden u PP od strane Krim policije.

Tamo su me ispitivali 5 sati, nudili mi da ako odma priznam olaksam sebi, idem odmah kuci, a ako ostanem prema svom iskazu koji sam im davao tih 5 sati, onda cu prenociti u zatvoru pa 30 dana istrage, prije toga ce s snimiti moj iskaz itd...

Ja sam ostao pri svome, na kraju su od njih četvorice, malo malo dvojica izlazila van pa ih nema pa ovo pa nešto gledaju. I na kraju dođe taj glavni ispitivač ( koji je meni u lice govorio o vjerojatnosti i da on zna da ja lažem) te pokuša još jednom dobiti moje priznanje. 

Ja sam to odbio i on je dosta ljut, sjeo uzeo rokovnik, zapisao šta sam rekao. I nakon toga kaže ipak ideš kući.

Moja poveznica je što se nekom čovjeku prijetilo s mobitela koji sam ja prodao prije 5 mjeseci, našli su IMEI i preko njega moj broj da se koristio u tom uređaju.

Koristio se, ali su me uvjeravali da je s tog telefona prijeceno s još 5-6 brojeva. A ja sam s prodajom telefona karticu bacio jer mi je to bio drugi SIM, koji sam koristio u svrhe posla. A kako sam promijenio posao prodao mobitel, karticu bacio, jer imam dugo svoj broj mobitel koji i sad koristim.

Sad me zanima što dalje, nije mi svejedno bilo u stanici, nikad nisam prometni prekršaj napravio i sad odjednom ovo. 

uređeno: od Dinamo Z
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je neprofesionalno postupanje dotičnih djelatnika. Znam da se tako često radi u praksi, ali ...

Ukoliko se netko zove u svojstvu građanina na obavijesni razgovor, onda nema ispitivanja u svojstvu osumnjičenika, jer tu se situacija drastično mijenja budući da postoje vrlo jasna prava s kojima osumnjičenik mora biti upoznat (među inim pravo na šutnju, branitelja i sl.), a time i sama procesna pozicija osumnjičenika biva promijenjena.

Ukoliko su stvari ovakve kakvima ih opisujete i ukoliko doista nemate nikakvih veza sa ljudima kojima se prijetilo, onda ne vidim kako bi vam se mogla dokazati krivnja za te prijetnje.

Nastavak postupka? S rezultatima ovog obavijesnog razgovora upoznat će se DO, pa će onda on odlučiti ima li smisla dalje istraživati ovo djelo ili ne obzirom na evidentan izostanak neposrednih dokaza. Vama preostaje samo čekati, ako stigne kakav poziv kući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, G-man je napisao:

Ovo je neprofesionalno postupanje dotičnih djelatnika. Znam da se tako često radi u praksi, ali ...

Ukoliko se netko zove u svojstvu građanina na obavijesni razgovor, onda nema ispitivanja u svojstvu osumnjičenika, jer tu se situacija drastično mijenja budući da postoje vrlo jasna prava s kojima osumnjičenik mora biti upoznat (među inim pravo na šutnju, branitelja i sl.), a time i sama procesna pozicija osumnjičenika biva promijenjena.

Ukoliko su stvari ovakve kakvima ih opisujete i ukoliko doista nemate nikakvih veza sa ljudima kojima se prijetilo, onda ne vidim kako bi vam se mogla dokazati krivnja za te prijetnje.

Nastavak postupka? S rezultatima ovog obavijesnog razgovora upoznat će se DO, pa će onda on odlučiti ima li smisla dalje istraživati ovo djelo ili ne obzirom na evidentan izostanak neposrednih dokaza. Vama preostaje samo čekati, ako stigne kakav poziv kući.

Ta osoba je moj susjed, propustio sam to reći, koji sa mnom ima ocito problem, ja sam s njim na odnos, da je on za mene zrak. Takva je osoba da kod mene postoji sumnja čak i da je on uključujen u kupnju telefona, kojeg sam prodao nekom dečku u gradu koji je preko FB na oglasnim plocama tražio telefon.

Tu su po tome oni rekli kako sam ja kriv 100 posto, da priznam i idem kući. Ja sam to odbio i vozač me odvezao kući.

Ja sam se raspitao kod kolege odvjetnika, on isto kaže čekaj poziv ako budeš osumnjičenik, onda me zovi.

A kaže kako postoji šansa da pošto su dečki vidjeli tko sam i kakav sam, obiteljski obični čovjek čist kao suza, prijava bude odbacena, dok je podnositelju prijave pun dosije. To sam čuo jer se kod njega u lokalu koji je nekad vodio radilo sa drogom. Iako me to ne zanima.

 

uređeno: od Dinamo Z
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je malo zeznuto (ovaj dio da vam se radi o susjedu s kojim niste u dobrim odnosima), međutim ukoliko još imate sačuvanu komunikaciju sa kupcem mobitela, doista ne vidim način na koji bi vam dokazali djelo.

Slažem se da puno znači i činjenica da prijavitelj ima problematičnu prošlost što povezano sa ne dobrim odnosima s vama umanjuje kredibilitet njegove prijave.

Smatram da vam trenutno nema druge doli pričekati eventualan novi poziv, jer trenutno nemate osnove da sami nešto tražite ili reagirate. A ako vas opet pokupe/pozovu, onda sugeriram da pozovete odvjetnika da prisustvuje eventualnom ispitivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, G-man je napisao:

To je malo zeznuto (ovaj dio da vam se radi o susjedu s kojim niste u dobrim odnosima), međutim ukoliko još imate sačuvanu komunikaciju sa kupcem mobitela, doista ne vidim način na koji bi vam dokazali djelo.

Slažem se da puno znači i činjenica da prijavitelj ima problematičnu prošlost što povezano sa ne dobrim odnosima s vama umanjuje kredibilitet njegove prijave.

Smatram da vam trenutno nema druge doli pričekati eventualan novi poziv, jer trenutno nemate osnove da sami nešto tražite ili reagirate. A ako vas opet pokupe/pozovu, onda sugeriram da pozovete odvjetnika da prisustvuje eventualnom ispitivanju.

Nemam sačuvanu, jer se radilo o oglasu preko FB koji sam obrisao. Tu sam u problemu. Kad sam prodao obrisao kao i sve ostalo što brišem. 

Svakako ako me opet pozovu onda ću već biti osumnjičenik, a onda tražim prisustvo odvjetnika. 

To za njega sve stoji, ali kako su mi na ispitivanju rekli on nije predmet obrade, nego ja. Sad dali oni kod istrage i to uzimaju u obzir ne znam.

Ako dođe do suda po vašem mišljenju, koja bi bila odluka suda, ako do njega dođe..onako po Vama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Dinamo Z je napisao:

Nemam sačuvanu, jer se radilo o oglasu preko FB koji sam obrisao. Tu sam u problemu. Kad sam prodao obrisao kao i sve ostalo što brišem.

Bilo bi bolje da ste je sačuvali, međutim to opet samo po sebi ne dokazuje ništa, a tužitelj je taj koji mora dokazati djelo.

Prije 12 minuta, Dinamo Z je napisao:

Ako dođe do suda po vašem mišljenju, koja bi bila odluka suda, ako do njega dođe..onako po Vama. 

U slučaju prvog kaznenog djela, uvjetna osuda, jer je takva i praksa. Do 6 mjeseci uvjetno na godinu dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Dinamo Z je napisao:

Poštovani, molim Vas za savjet ili objašnjenje.

Neki dan sam u svojstvu gradanina pozvan i odveden u PP od strane Krim policije.

Tamo su me ispitivali 5 sati, nudili mi da ako odma priznam olaksam sebi, idem odmah kuci, a ako ostanem prema svom iskazu koji sam im davao tih 5 sati, onda cu prenociti u zatvoru pa 30 dana istrage, prije toga ce s snimiti moj iskaz itd...

Ja sam ostao pri svome, na kraju su od njih četvorice, malo malo dvojica izlazila van pa ih nema pa ovo pa nešto gledaju. I na kraju dođe taj glavni ispitivač ( koji je meni u lice govorio o vjerojatnosti i da on zna da ja lažem) te pokuša još jednom dobiti moje priznanje. 

Ja sam to odbio i on je dosta ljut, sjeo uzeo rokovnik, zapisao šta sam rekao. I nakon toga kaže ipak ideš kući.

Moja poveznica je što se nekom čovjeku prijetilo s mobitela koji sam ja prodao prije 5 mjeseci, našli su IMEI i preko njega moj broj da se koristio u tom uređaju.

Koristio se, ali su me uvjeravali da je s tog telefona prijeceno s još 5-6 brojeva. A ja sam s prodajom telefona karticu bacio jer mi je to bio drugi SIM, koji sam koristio u svrhe posla. A kako sam promijenio posao prodao mobitel, karticu bacio, jer imam dugo svoj broj mobitel koji i sad koristim.

Sad me zanima što dalje, nije mi svejedno bilo u stanici, nikad nisam prometni prekršaj napravio i sad odjednom ovo. 

Možete podnijeti pritužbu na policijsko postupanje , mada nemam iskustvo da je to obično rezultiralo nekim postupkom protiv dotičnog policijskog službenika.

Što se tiče najcrnjeg scenarija, da, misli se na 6 mjeseci zatvorske kazne koja se neće izvršiti ako osuđenik u roku od 1 godine ne počini novo kazneno djelo (tzv. uvjetna osuda).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Ruby_Danderfluff je napisao:

Možete podnijeti pritužbu na policijsko postupanje , mada nemam iskustvo da je to obično rezultiralo nekim postupkom protiv dotičnog policijskog službenika.

Što se tiče najcrnjeg scenarija, da, misli se na 6 mjeseci zatvorske kazne koja se neće izvršiti ako osuđenik u roku od 1 godine ne počini novo kazneno djelo (tzv. uvjetna osuda).

Ma tko će što dobiti protiv države. Samo sebi mogu zakomplicirati život.

Hvala za pojašnjenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužbe protiv države se uredno dobivaju, ali ne za ovo, jer je tijek i ton razgovora nemoguće kasnije dokazati.

Što se tiče pravne situacije, sve ti je rečeno, nisi bio dužan iskazivati protiv sebe makar bio kriv. Sad te više ne mogu zvati za isto, a ako te uhite, braniš se šutnjom ili zoveš odvjetnika, pa što bude. U pritvoru se najčešće završava upravo radi prijetnji, tako da svakako uzeti odvjetnika koji će moći objektivno procijeniti što je najbolje.

Što se tiče samog događaja, teret dokaza je na njima, ali vjerojatno ti je objektivno jasno zašto sumnjaju u tebe i zašto ti ne vjeruju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, drot13 je napisao:

Tužbe protiv države se uredno dobivaju, ali ne za ovo, jer je tijek i ton razgovora nemoguće kasnije dokazati.

Što se tiče pravne situacije, sve ti je rečeno, nisi bio dužan iskazivati protiv sebe makar bio kriv. Sad te više ne mogu zvati za isto, a ako te uhite, braniš se šutnjom ili zoveš odvjetnika, pa što bude. U pritvoru se najčešće završava upravo radi prijetnji, tako da svakako uzeti odvjetnika koji će moći objektivno procijeniti što je najbolje.

Što se tiče samog događaja, teret dokaza je na njima, ali vjerojatno ti je objektivno jasno zašto sumnjaju u tebe i zašto ti ne vjeruju?

Da jasno mi je. Imaju motiv jer smo imali prepisku smsom, ali sa MOG broja, bez prijetnji i bilo čega sličnog. I od tada smo završili što se našeg odnosa tiče. Problem je kod mobitela, koji sam ja prodao, a s njega alate prijetnje. Napomena samo, da se radi o malom gradu, gdje svatko svakog zna, a ja nemam pojma s kime je dotični u zavadi, jer ja sa njim nisam. Ali ponavljam nije to sad bitno.

Ako me privedu, odvjetnika podhitno, jer onako kako su me tretirali kao građanina, mogu misliti što će biti ako budem osumnjičenik.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, drot13 je napisao:

Osumnjičenike se tretira bolje, jer se ispitivanje snima, ali postoji opasnost pritvora i odvjetnik ti je obavezan.

Ok. Hvala

Iako sam uvjeren da do ničega neće doći, jer da oni imaju neke dokaze ja bi već bio osumnjičenik taj prvi put, poslije ispitivanja bi me upoznali sa pravima, rekli da mogu zvat odvjetnika i ostao bi tamo. Oni su koristili klasičnu metodu "lomljenja" nekoga tko je kriv, pa će nakon 5 sati priznati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, drot13 je napisao:

Što je besmisleno, jer takvo priznanje ionako ne bi vrijedilo na sudu...

Po mom mišljenju oni su htjeli okončati predmet. Ja isto radim u drz službi, pa znam što znači imati gomilu predmeta, koji su ti u cilju da što prije riješiš.

Samo što ja ne koristim takve metode, jer mi to nije u 'opisu posla'. Njima očito je, posebno ovdje u PP kojoj ja pripadam. Tu je svega bilo, čak i da službenik ubije čovjeka zbog "rakije".

Lijep pozdrav i hvala Vam svima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija