Jump to content

Pretvaranje ugovora na određeno u ugovor na neodređeno


Anaivo71

Preporučene objave

Molim pomoć, u slijedećoj sam situaciji: radim u firmi od 2.12.2019.g ugovor mi je istekao 10.03.2020.g. Na dan isteka pitala sam administraciju usmeno što je sa produženjem ugovora, rečeno mi je da čekaju direktora da ga potpiše. Do danas me nitko nije obavijestio a uredno dolazim na posao i radim. U istoj situaciji je još 10-tak kolega. Rečeno mi je da je to uobičajena praksa da otežu sa produzenjem ugovora jer su nemarni. Da li je istina da temeljem Zakona o radu čl.14 st.4 ugovor koji nije produžen a radnik i dalje radi automatski postaje ugovor o radu na neodređeno vrijeme?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje ne bi bio u pitanju čl. 14. st. 4. Zakona o radu. Međutim, postoji mogućnosti primjene čl. 12. st. 7. Zakona o radu, a koji kaže da ako je ugovor o radu na određeno vrijeme sklopljen protivno odredbama Zakona o radu ili ako radnik nastavi raditi kod poslodavca i nakon isteka vremena za koje je ugovor sklopljen, smatra se da je sklopljen na neodređeno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovdje ne bi bio u pitanju čl. 14. st. 4. Zakona o radu. Međutim, postoji mogućnosti primjene čl. 12. st. 7. Zakona o radu, a koji kaže da ako je ugovor o radu na određeno vrijeme sklopljen protivno odredbama Zakona o radu ili ako radnik nastavi raditi kod poslodavca i nakon isteka vremena za koje je ugovor sklopljen, smatra se da je sklopljen na neodređeno vrijeme.

Hvala na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija