Jump to content

Razrješenje s pozicije direktora u d.o.o.


Berry T

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas za savjet što učiniti. Proteklih 12 mj. sam direktor u dioničkom društvu gdje je samo jedna osoba vlasnik.  Dotični se počeo zaduživati na sve strane, duguje isplate radnicima te neodgovorno upravlja financijskim tokovima. Bez obzira što on samostalno provodi financijske transakcije svjestan sam da nažalost postoji i moja službena odgovornost.

Koji je najučinkovitiji i najbrži način da se razriješim ste dužnosti i napustim tvrtku?

Hvala, lp

Berry

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Berry T je napisao:

Poštovani,

molim Vas za savjet što učiniti. Proteklih 12 mj. sam direktor u dioničkom društvu gdje je samo jedna osoba vlasnik.  Dotični se počeo zaduživati na sve strane, duguje isplate radnicima te neodgovorno upravlja financijskim tokovima. Bez obzira što on samostalno provodi financijske transakcije svjestan sam da nažalost postoji i moja službena odgovornost.

Koji je najučinkovitiji i najbrži način da se razriješim ste dužnosti i napustim tvrtku?

Hvala, lp

Berry

Sazovite skupštinu društva i podnesite ostavku. Nakon toga tražite primjerak zapisnika sa skupštine koje ćete priložiti na trgovačkom sudu da vas se izbriše sa pozicije odgovorne osobe. S obzirom da je jedan dioničar skupštinu možete sazvati preporučenim pismom (osim ako društvo nema svoje glasilo) sa povratnicom.

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , BRKICA00 je napisao:

Nakon toga tražite primjerak zapisnika sa skupštine

Zapisnik ovjerite kod javnog bilježnika.

 

prije 23 sati , Berry T je napisao:

Proteklih 12 mj. sam direktor u dioničkom društvu gdje je samo jedna osoba vlasnik.

Niste napisali - tko je ta Jedna osoba koja je vlasnik - vi - ili vaš prijatelj ?
Ako je vaš prijatelj vlasnik firme - u tom slučaju možete podnjeti ostavku na mjesto direktora i bez sazivanja skupštine.
Napišite izjavu - da podnosite ostavku na mjestu odgovorne osobe, u toj firmi - upišite sve podatke od firme, ovjerite
kod bilježnika - predajte u trg. sudu - i to osobno odnesite. - prije si iskopirajte par ovjerenih primjeraka - jedan predajte
vlasniku firme, a jedan primjerak sačuvajte za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, frenki zg je napisao:

Ovako se dešava , kad se ne napišu svi bitni detalji - sad možemo nagađati - dali je , ili nije prijavljen  .

Koja je osoba vlasnik,

To je mene zanimalo i mislio sam da je korisno da to odmah riješi jer ljudi znaju dati ostavke, a ostat prijavljeni pa da odmah pokrije sve. I autor teme je stavio da radi u d.d., a u naslovu piše da radi u d.o.o. Koliko sam shvatio prijatelj je vlasnik, a vlasništvo je 100 posto kod jedne osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
, frenki zg je napisao:

Zapisnik ovjerite kod javnog bilježnika.

 

Niste napisali - tko je ta Jedna osoba koja je vlasnik - vi - ili vaš prijatelj ?
Ako je vaš prijatelj vlasnik firme - u tom slučaju možete podnjeti ostavku na mjesto direktora i bez sazivanja skupštine.
Napišite izjavu - da podnosite ostavku na mjestu odgovorne osobe, u toj firmi - upišite sve podatke od firme, ovjerite
kod bilježnika - predajte u trg. sudu - i to osobno odnesite. - prije si iskopirajte par ovjerenih primjeraka - jedan predajte
vlasniku firme, a jedan primjerak sačuvajte za sebe.

Hvala Vam Frenki ZG, puno ste mi pomogli Vašim savjetom. Inače vlasnik je moj poznanik s kojim sam ranije surađivao na nekim drugim poslovima. Lijepi pozdrav iz Istre.

 

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Neka odjavu direktor sam napravi koji dan prije ostavke ili istovremeno.

Zajvaljujem Vam na korisnom savjetu. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija