Jump to content

Pao sam s travom


Bobo2001

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Evo da se priključim, ja jučer dobrovoljno predao nakon pregleda automobila. 

U prijevodu, policajac, bez predstavljanja, bez osnovane sumnje, bez pristanka je izvršio pretragu vozila i u kutijici van vidljivog mjesta, ispod duhana i u 2 pvc vrecice pronasao 3g trave. 

Bijesan sam jer sam kao građanin bez prava i zaštite od nezakonitog postupanja policajca.

Ono što me najviše izbacilo iz takta je činjenica da sam u samoizolaciji 7 dana jer mi cura ima temperaturu i kašlje i pazim da s nikim ne dođem u kontakt, a onda taj gospodin bez rukavica i bez maske prekopava po osobnim stvarima po autu i smije se kako on "osjeti travu na kilometar". 

Pišem prigovor po treći put i riga mi se od situacije. Hvala ti policajče što nas čuvaš od 3 grama trave i prenosiš viruse (nadam se ne SARS-CoV-2, al' ne mogu znati) po Pločama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si bio vani, onda nisi u samoizlaciji, a ako i dalje pušiš, onda te niti bolest ne sekira toliko.

Ako se trava osjetila, a uvijek se osjeti, onda su imali pravo napraviti pregled. Pregled uključuje skoro sve osim otvaranja zatvorenih predmeta, tako da uključuje i opip, gledanje ispod sjedala, micanje predmeta jednih s drugih i sl. Ne kažem da ovaj nije prekršio pravila, ali pravila su šira nego što to ljudi obično zamišljaju.

I da, bez obzira na koronu, policija i dalje obavlja i druge poslove.

Dobio si prekršajni nalog? Na koji način se misliš braniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, drot13 je napisao:

Ako si bio vani, onda nisi u samoizlaciji, a ako i dalje pušiš, onda te niti bolest ne sekira toliko.

Samoizolacija ili ne, zbog trenutne epidemiološke situacije trudio sam se izbjegavati svaki društveni kontakt koji nije nužan, u čemu sam uspijevao do tretmana policije. Razlog kretanje je posao, zašto imam i propusnicu. Prije toga, roditelje, sestru, prijatelje - nikoga nisam vidio 2 tjedna. Samo cura i ja u stanu. Ne sekira mene bolest, ali sekira me da ne prenesem nekome tko je u rizičnoj skupini.

Prije 17 minuta, drot13 je napisao:

Ako se trava osjetila, a uvijek se osjeti, onda su imali pravo napraviti pregled.

Trava se nije osjetila dok nije uzeo kutijicu iz vrata automobila, otvorio je, namirisao i onda krenuo kopati. Znam da se nije osjetila jer je bila u dvije PVC vrećice, ispod duhana. Tek kad je otvorio kutiju rekao je "Prijatelju, ovdje ti smrdi trava". Konzumirao sam 2 večeri prije toga, a u autu je nikad ne konzumiram. Tako da, što se tiče opravdane sumnje, jedino mu je prekršajna evidencija otprije mogla biti povod za pregled, ali svakako ne za pretragu.

Prije 18 minuta, drot13 je napisao:

Pregled uključuje skoro sve osim otvaranja zatvorenih predmeta, tako da uključuje i opip, gledanje ispod sjedala, micanje predmeta jednih s drugih i sl. Ne kažem da ovaj nije prekršio pravila, ali pravila su šira nego što to ljudi obično zamišljaju.

Plava metalna kutija, iza pakiranja keksi, u vozačevim vratima. Ne možeš pregledati unutrašnjost bez da otvoriš zatvoreni predmet, zar ne?

 

Prije 21 minuta, drot13 je napisao:

Dobio si prekršajni nalog? Na koji način se misliš braniti?

Ne znam još hoću li ić na prigovor protiv prekršajnog naloga u cijelosti, ili ću se prigovarati na osnovi članka 237, stavka 1, točke 2. tj. na I) izrečenu odnosno primijenjenu prekršajno-pravnu sankciju te II) na određeni trošak u povodu izdavanja prekršajnog naloga. 

S jedne strane je bolje ići na sud, s druge strane ako je taj sud cca 500 km, onda trebam tražiti saslušanje u mjestu gdje boravim, gdje ionako nemam načina za ostaviti dojam na suca. Savjet?

 

Također, razmišljam o prijavi MUP-u za nezakonito postupanje policijskog službenika. Iskustva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Njonjo je napisao:

Trava se nije osjetila dok...

Nevezano je li to razlog njemu za takvo postupanje ili ne, vjerujem da tu griješiš, trava i konzumenti se osjete, koliko god prošlo i koliko god zatvoreno bilo. Jednostavno ima karakterističan miris i tu nema nikakve pomoći...

 

, Njonjo je napisao:

Plava metalna kutija, iza pakiranja keksi, u vozačevim vratima. Ne možeš pregledati unutrašnjost bez da otvoriš zatvoreni predmet, zar ne?

  Da, otvaranje kutijice bi spadalo u pretragu i ne bi to smio napraviti na taj način.

 

, Njonjo je napisao:

Također, razmišljam o prijavi MUP-u za nezakonito postupanje policijskog službenika. Iskustva?

Možeš i mailom na bilo koji mail na stranicama MUP-a ili policijske uprave. Međutim, u ovakvoj situaciji ćeš najvjerojatnije dobiti odgovor da nepravilnosti nisu utvrđene, oni će pritužbu vjerojatno gledati samo kao na pritisak da se odustane od prekršajnog postupka, pa će te uputiti da okolnosti pregleda/pretrage dokazuješ u sudskom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Dobio sam rješenje: 

Citiraj

 

I. Na temelju članka 102., stavka 1. Prekršajnog zakona (Sud) proglašava se stvarno nenadležnim za postupanje protiv okrivljenika ...

II. Nakon pravomoćnosti ovog rješenja predmet će se ustupiti na rješavanje Visokom prekršajnom sudu Republike Hrvatske, kao stvarno nadležnom sudu. 

 

U obrazloženju stoji:

Citiraj

Kako je odredbom članka 95., stavka 1., točke 2. Prekršajnog zakona određeno da je za odlučivanje po prigovorima protiv prekršajnih naloga svih ovlaštenih izdavatelja kada je prigovor podnesen zbog odluke o prekršajnopravnoj sankciji, troškovima postupka, oduzimanje imovinske koristi ili oduzimanje predmeta, nadležan Visoki prekršajni sud Republike Hrvatske, valjalo je u smislu odredbe članka 102. st. 1 citiranog zakona odlučiti kao u izreci ovog rješenja. 

Citiraj

Protiv ovog rješenja stranke imaju pravo žalbe u roku od 3 dana nakon primitka rješenja. Žalba se podnosi putem ovog suda u 2 istovjetna primjerka, a o njoj odlučuje Visoki prekršajni sud Republike Hrvatske.

Prigovorio sam na visinu izrečene sankcije i troškove postupka ističući olakotne okolnosti: prihvaćanje krivnje, žaljenje i kajanje, odluka o promjeni ponašanja, životne okolnosti i imovinske prilike, pristup prema službeniku, ne vodi se drugi postupak protiv mene, nikad kažnjavan za kaznena djela.

Iskustva s VPSRH u ovakvim postupcima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Bok ljudi jedno pitanje a mozda i dva 😜

Znaci stigla mi je plava kuverta prekrsajni postupak u vezi trave...pise da sam dragovoljno predao 2 paketica ukupno 5,3 grama...a prije skoro 2 god sam odbio test platio kaznu obavio ljecnicki pregled i bio negativan a to je bio kazneni prekrsaj...sad me znima kakva je situacija jer imam taj kazneni prekrsaj od prije...pise kazna 5tkn i sad me zanima jel moram ici na lijecnicki, hoce li mi ublazit kaznu ako se zalim i tako to... hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Andrej&luce je napisao:

Bok ljudi jedno pitanje a mozda i dva 😜

Znaci stigla mi je plava kuverta prekrsajni postupak u vezi trave...pise da sam dragovoljno predao 2 paketica ukupno 5,3 grama...a prije skoro 2 god sam odbio test platio kaznu obavio ljecnicki pregled i bio negativan a to je bio kazneni prekrsaj...sad me znima kakva je situacija jer imam taj kazneni prekrsaj od prije...pise kazna 5tkn i sad me zanima jel moram ici na lijecnicki, hoce li mi ublazit kaznu ako se zalim i tako to... hvala

 

Ne postoji kazneni prekršaj.A mješaš izvanredni liječnički i zaštitnu mjeru liječenja.Na izvanrednom liječničkom si gotov isti dan a mjera (liječenje) može trajati do 1 godine ili psihosocijalni tretman do 2 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , sivko je napisao:

Ne postoji kazneni prekršaj.A mješaš izvanredni liječnički i zaštitnu mjeru liječenja.Na izvanrednom liječničkom si gotov isti dan a mjera (liječenje) može trajati do 1 godine ili psihosocijlni tretman do 2 godine.

A kakvo je to lijecenje? Jel moram ici na to sta im nije dosta da platim kaznu jer radim od jutra do 5,6 popodne kako da stignem na te razgovore ili sta vec..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, sivko je napisao:

U načelu ako u presudi bude liječenje nema novčane kazne.

Sivko hvala ti na informacijama 😎

I pitanje jel mi upitna vozacka dozvola test mi nisu nudili vidjeli su da sam normalan jer je ionako bilo 6 ujutro....a sto se tice kazne ili lijecenja mislim da ce 99% dat kaznu jer treba napunit proracun xd i to jos u kratkom roku od ni mj dana je stigla plava razglednica 🤣

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija