Jump to content
Bobo2001

Pao sam s travom

Preporučene objave

Danas sam pao s travom i dobio sam kaznu od 5000 kuna. Zanima me da li se taj zapis u dosijeu brise nakon odredenog vremena i da li postoji nacin da odgodim placanje ili smanjim? Takoder me zanima da li mogu ocekivat poziv pred sud? 

Uređeno od Bobo2001

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

U pravosuđu će bit obrisani nakon 3 godine a kod policije nikad.

Možeš smanjit ako napišeš prigovor i tražiš smanjenje,a ne plaćaš ništa dok ne dođe presuda sa suda.Možeš tražit i na rate (u prigovoru) kao i to da te sud sasluša.

Podijeli ovu objavu

Evo da se priključim, ja jučer dobrovoljno predao nakon pregleda automobila. 

U prijevodu, policajac, bez predstavljanja, bez osnovane sumnje, bez pristanka je izvršio pretragu vozila i u kutijici van vidljivog mjesta, ispod duhana i u 2 pvc vrecice pronasao 3g trave. 

Bijesan sam jer sam kao građanin bez prava i zaštite od nezakonitog postupanja policajca.

Ono što me najviše izbacilo iz takta je činjenica da sam u samoizolaciji 7 dana jer mi cura ima temperaturu i kašlje i pazim da s nikim ne dođem u kontakt, a onda taj gospodin bez rukavica i bez maske prekopava po osobnim stvarima po autu i smije se kako on "osjeti travu na kilometar". 

Pišem prigovor po treći put i riga mi se od situacije. Hvala ti policajče što nas čuvaš od 3 grama trave i prenosiš viruse (nadam se ne SARS-CoV-2, al' ne mogu znati) po Pločama.

Podijeli ovu objavu

Ako si bio vani, onda nisi u samoizlaciji, a ako i dalje pušiš, onda te niti bolest ne sekira toliko.

Ako se trava osjetila, a uvijek se osjeti, onda su imali pravo napraviti pregled. Pregled uključuje skoro sve osim otvaranja zatvorenih predmeta, tako da uključuje i opip, gledanje ispod sjedala, micanje predmeta jednih s drugih i sl. Ne kažem da ovaj nije prekršio pravila, ali pravila su šira nego što to ljudi obično zamišljaju.

I da, bez obzira na koronu, policija i dalje obavlja i druge poslove.

Dobio si prekršajni nalog? Na koji način se misliš braniti?

Podijeli ovu objavu

Prije 14 minuta, drot13 je napisao:

Ako si bio vani, onda nisi u samoizlaciji, a ako i dalje pušiš, onda te niti bolest ne sekira toliko.

Samoizolacija ili ne, zbog trenutne epidemiološke situacije trudio sam se izbjegavati svaki društveni kontakt koji nije nužan, u čemu sam uspijevao do tretmana policije. Razlog kretanje je posao, zašto imam i propusnicu. Prije toga, roditelje, sestru, prijatelje - nikoga nisam vidio 2 tjedna. Samo cura i ja u stanu. Ne sekira mene bolest, ali sekira me da ne prenesem nekome tko je u rizičnoj skupini.

Prije 17 minuta, drot13 je napisao:

Ako se trava osjetila, a uvijek se osjeti, onda su imali pravo napraviti pregled.

Trava se nije osjetila dok nije uzeo kutijicu iz vrata automobila, otvorio je, namirisao i onda krenuo kopati. Znam da se nije osjetila jer je bila u dvije PVC vrećice, ispod duhana. Tek kad je otvorio kutiju rekao je "Prijatelju, ovdje ti smrdi trava". Konzumirao sam 2 večeri prije toga, a u autu je nikad ne konzumiram. Tako da, što se tiče opravdane sumnje, jedino mu je prekršajna evidencija otprije mogla biti povod za pregled, ali svakako ne za pretragu.

Prije 18 minuta, drot13 je napisao:

Pregled uključuje skoro sve osim otvaranja zatvorenih predmeta, tako da uključuje i opip, gledanje ispod sjedala, micanje predmeta jednih s drugih i sl. Ne kažem da ovaj nije prekršio pravila, ali pravila su šira nego što to ljudi obično zamišljaju.

Plava metalna kutija, iza pakiranja keksi, u vozačevim vratima. Ne možeš pregledati unutrašnjost bez da otvoriš zatvoreni predmet, zar ne?

Prije 21 minuta, drot13 je napisao:

Dobio si prekršajni nalog? Na koji način se misliš braniti?

Ne znam još hoću li ić na prigovor protiv prekršajnog naloga u cijelosti, ili ću se prigovarati na osnovi članka 237, stavka 1, točke 2. tj. na I) izrečenu odnosno primijenjenu prekršajno-pravnu sankciju te II) na određeni trošak u povodu izdavanja prekršajnog naloga. 

S jedne strane je bolje ići na sud, s druge strane ako je taj sud cca 500 km, onda trebam tražiti saslušanje u mjestu gdje boravim, gdje ionako nemam načina za ostaviti dojam na suca. Savjet?

Također, razmišljam o prijavi MUP-u za nezakonito postupanje policijskog službenika. Iskustva?

Podijeli ovu objavu

Dobrovoljno predao pa bi se žalio na postupak.

Iskustvo?Neće proći.

Bit će sud gdje su te uhvatili,eventualno susjedni grad.

Ako prigovaraš na cijeli nalog i sudac ti ne povjeruje nema smanjenja kazne i troškova.

Podijeli ovu objavu

, Njonjo je napisao:

Trava se nije osjetila dok...

Nevezano je li to razlog njemu za takvo postupanje ili ne, vjerujem da tu griješiš, trava i konzumenti se osjete, koliko god prošlo i koliko god zatvoreno bilo. Jednostavno ima karakterističan miris i tu nema nikakve pomoći...

, Njonjo je napisao:

Plava metalna kutija, iza pakiranja keksi, u vozačevim vratima. Ne možeš pregledati unutrašnjost bez da otvoriš zatvoreni predmet, zar ne?

Da, otvaranje kutijice bi spadalo u pretragu i ne bi to smio napraviti na taj način.

, Njonjo je napisao:

Također, razmišljam o prijavi MUP-u za nezakonito postupanje policijskog službenika. Iskustva?

Možeš i mailom na bilo koji mail na stranicama MUP-a ili policijske uprave. Međutim, u ovakvoj situaciji ćeš najvjerojatnije dobiti odgovor da nepravilnosti nisu utvrđene, oni će pritužbu vjerojatno gledati samo kao na pritisak da se odustane od prekršajnog postupka, pa će te uputiti da okolnosti pregleda/pretrage dokazuješ u sudskom postupku.

Podijeli ovu objavu

Dobio sam rješenje: 

Citiraj

I. Na temelju članka 102., stavka 1. Prekršajnog zakona (Sud) proglašava se stvarno nenadležnim za postupanje protiv okrivljenika ...

II. Nakon pravomoćnosti ovog rješenja predmet će se ustupiti na rješavanje Visokom prekršajnom sudu Republike Hrvatske, kao stvarno nadležnom sudu. 

U obrazloženju stoji:

Citiraj

Kako je odredbom članka 95., stavka 1., točke 2. Prekršajnog zakona određeno da je za odlučivanje po prigovorima protiv prekršajnih naloga svih ovlaštenih izdavatelja kada je prigovor podnesen zbog odluke o prekršajnopravnoj sankciji, troškovima postupka, oduzimanje imovinske koristi ili oduzimanje predmeta, nadležan Visoki prekršajni sud Republike Hrvatske, valjalo je u smislu odredbe članka 102. st. 1 citiranog zakona odlučiti kao u izreci ovog rješenja. 

Citiraj

Protiv ovog rješenja stranke imaju pravo žalbe u roku od 3 dana nakon primitka rješenja. Žalba se podnosi putem ovog suda u 2 istovjetna primjerka, a o njoj odlučuje Visoki prekršajni sud Republike Hrvatske.

Prigovorio sam na visinu izrečene sankcije i troškove postupka ističući olakotne okolnosti: prihvaćanje krivnje, žaljenje i kajanje, odluka o promjeni ponašanja, životne okolnosti i imovinske prilike, pristup prema službeniku, ne vodi se drugi postupak protiv mene, nikad kažnjavan za kaznena djela.

Iskustva s VPSRH u ovakvim postupcima?

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio macak2
      20. 02. 2019. prošla sam kroz crveno svjetlo vozeći dijete na međužupanijsko natjecanje. Morala je stići na autobus, već su zvali da kasnimo (nije mi rekla točno vrijeme polaska autobusa.)
      I gotovo godinu dana nakon prekršaja, policija me odmah zaustavila, tj dopratila do autobusnog kolodvora, uzela podatke i dobila sam 2000kn + 100kn troškova utvrđivanja prekršaja, te tri mjeseca bez vozačke dozvole.
      Ovo je moj primjer žalbe. Izbaciti? Ubaciti nešto? I što sa ovih 100kn? Znam da kaznu ne smijem platiti, ali zbunjuje me ovih dodatnih 100kn.
      Poštovani,

ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 26.02.2019. god. u 7.36 sati u XXXX, Zagrebačka ulica br. BB, počinila prekršaj kažnjiv po čl. 59. st. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, tj. da nisam zaustavila svoj automobil na crveno svjetlo na semaforu.

Prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, a napominjem da sam vozila dozvoljenom i prilagođenom brzino, ali sam zbog blizine semafora, te odvoza djeteta na autobus za međužupanijsko natjecanje, procijenila da se neću moći na siguran način zaustaviti. Nadalje, navodim da da sam do sada ne kažnjavana (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), da mi je vozačka dozvola neophodna za posao i uzdržavanje obitelji (prilažem potvrdu o adresi rada i presliku osobne iskaznice), da imam dvoje maloljetne djece, od kojih dijete u prvom srednje, koje boravi u Domu u Zagrebu, koji plaćam od vlastitih primanja, te ju vozim do doma i natrag kuću svaki tjedan. S obzirom da se radi o maloljetnom djetetu te rasporedu koji ima u školi često bi se morala vračati s vlakom u kasne večernje sate, što izbjegavam. Te drugo dijete koje pohađa OŠ u XXX. Radim u osnovnoj školi XXX, te moja primanja nisu velika, pogotovo ukoliko tomu još pribrojite troškove putovanja(napomena: od kuće do škole imam 60km u jednom smjeru). Do ovog prekršaja nisam kažnjavana unatoč činjenici da već 16 godina konstantno sudjelujem u prometu.
      Iz svega navedenog molim da mi smanjite novčanu kaznu i ukinete zaštitnu mjeru jer ove predložene ugrožavaju egzistenciju moje obitelji, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, i najmanja novčana kazna će u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja.

Sukladno svemu navedenom, molim i da me oslobodite od plaćanja troškova postupka.

S poštovanjem,
    • objavio _anoniman
      Bok!
      Prije mjesec dana pao sam s frulom i 0.8g marihuane u paketiću. Na sudu sam potvrdio da je sadržaj paketića bio za osobnu upotrebu.
      Prije nekoliko dana dobio sam presudu, obavezni psihosocijalni tretman bez novčane kazne jer su zaključili da nisam ovisnik već povremeni konzument i jer mi je prvi put. 
      Student sam, preko studentskog ugovora radim u jednoj firmi i nisam iz Zagreba pa mi nikako ne odgovara gubiti vrijeme na to.
      Moja pitanja su:
      - Ako se radi o psihosocijalnom tretmanu, uključuje li on testiranja na THC? 
      - Ako da, što ako ne mogu/ne želim dati urin?
      - Što ako se ne odazovem? Hoće li me policija tražiti doma ili ću dobiti novčanu kaznu?
      - Ako se žalim na presudu, koju alternativnu mogu očekivati?
      Svi savjeti su dobrodošli jer imam još samo 3 dana za predati žalbu.
    • objavio Monika123
      Poštovani,
        Molim Vas pravni savjet u vezi ugovora o radu na neodredeno.   16.05.2019. potpisala sam ugovor na neodredeno sa odvjetnikom i stečajnim upraviteljem te je on u tom ugovoru naveo članak 8. "Radnik jamči poslodavcu da neće otkazivati ovaj ugovor o radu slijedećih 12 mjeseci. U slučaju da radnik otkazuje ovaj ugovor o radu ili mu bude uručen izvanredni otkaz ugovora o radu uzrokovan ponašanjem radnika dižan je platiti poslodavcu ugovornu kaznu u iznosu od 2000kn neto. Otkazni rok iznosi 15 dana, bez obzira koja ugovorna strana otkazuje ugovor o radu"   Naime ja sam dala otkaz zbog pronalaska drugog posla, te obavljanja stručnog osposobljavanja. 11.08.2019. prestaje ugovor i otkazni rok je ispoštovan.   27.12.2019. Stigao je poziv na plaćanje od strane poslodavca te mene sad zanima koliko je valjana ta klauzula u ugovoru te trebam li ja platiti tu ugovornu kaznu ili je ona ništetna? Zakonom se djelomično odreduje da je to nezakonito, te da se ne slaze sa ustavnom odredbom o slobodi rada.   Unaprijed hvala na odgovoru i pomoći.  
    • objavio Iskupljenik
      Lijep pozdrav,
      Dogodio se i taj treći prekršaj. U periodu od 4 godine  sam kao punoljetnik  prekršio zakon 3 puta sa manjim količinama opojne droge. Zadnja kazna je, radi ponovljenog prekršaja, bila otprilike 3700 kn ( plus sud. troškovi). Čitajući prijašnje postove, nisam naletio na sličan slučaj pa me zanima što bih mogao očekivati. Radi se o 2,3 grama marihuane i nakon vaganja mi je uručen prekršajni nalog. Redoviti sam student, bez stalnih primanja i vrlo svjestan svojih postupaka i situacije u kojoj se nalazim. Čeka li me na suđenju neka od mjera liječenja i redovitog testiranja ili da očekujem maksimalnu kaznu kao pouku za život. I hoće li imati smisla  pokajanje i pokušaj uvjeravanja nadležnog tijela da je treći prekršaj stvarno promjenio moje stajalište o korištenju drogama.
      Molio bih vas da nekonstruktivne komentare ne pišete jer sam svjestan situacije u koju sam se doveo.
      Unaprijed hvala na korisnim informacijama!
    • objavio Radic.fil
      Zamolio bih pomoc s obzirom kako nigdje ne mogu naci konkretan odgovor.
      Zanima me kada je moguce poslati molbu za prijevremeni uvjetni otpust iz zatvora. Pravomocnom presudom osuden na 8mj, od kojih je 2 provedeno u istraznom zatvoru, odsluzenje 6mj i 5 dana ostaje na koliko je upuceno na izdrzavanje. S obzirom da je iz centra za dijagnostiku (Rementinec) napravljen prebacaj u drugi zatvor poluotvorenog tipa koji se nalazi u drugoj zupaniji. Da li se molba salje na Zupanijski sud u Zagrebu ili onaj koji se nalazi u istoj zupaniji kao kaznionica?
      Takoder, receno je da odlucivanje o uvjetnom otpustu traje do mj. dana kao cijeli postupak, da li je moguce predati mjesec dana prije odsluzene 1/2 kazne ili tek nakon proteka 1/2 kazne.
      unaprijed hvala!
  • Online korisnici

• Napravi novi...