Jump to content

Suvlasništvo


lana_057

Preporučene objave

Poštovani,

Suvlasnica sam jedne livade koja mi koristi samo da bi imala prolaz (pješke) do ceste s druge strane kuće. Nije mi neophodno, imamo i kolni i pješački prilaz kući u našem vlasništvu, ali mi je nekad zgodnije i brže tuda ići do ceste. S obzirom da je drugi suvlasnici ne koriste jer ne žive blizu, mi ju povremeno pokosimo čisto da nam je laķše proći. I to je jedina radnja koju radim na toj zemlji. 

Sad me hoće natjerati da kupim i njihove udjele, što ja ne želim jer mi ne treba ta livada, niti imam novaca za to, pa mi šalju kojekakve dopise da ne radim nikakve radove na njoj bez njihovog odobrenja jer zemljište nije podijeljeno.

Molim pomoć, imam li ja pravo tuda prolaziti bez njihove suglasnosti i povremeno pokositi travu? Kako da se postavim prema njima?

Zemlja je zapravo beskorisna livada, niti na njoj možete graditi niti bilo što drugo i zapravo ju nema tko ni kupiti osim mene jer nikome ne koristi. Meni koristi u navedenom smislu, ali mi nije neophodna i nemam namjeru kupiti njihove udjele.

Lijep pozdrav i hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , lana_057 je napisao:

imam li ja pravo tuda prolaziti bez njihove suglasnosti i povremeno pokositi travu?

Imate pravo, na što upućuju odredbe čl. 38 st. 1 ZV, tim više što korištenjem nekretnine u cijelosti Vi ne činite ništa na štetu ostalim suvlasnicima, naprotiv Vi istu održavate. 

 

prije 11 sati , lana_057 je napisao:

da ne radim nikakve radove na njoj bez njihovog odobrenja jer zemljište nije podijeljeno

Nisu to nikakvi radovi za koje bi bila potrebna suglasnost ostalih suvlasnika. 

 

prije 11 sati , lana_057 je napisao:

Sad me hoće natjerati da kupim i njihove udjele

Niko vas ne može na to natjerati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija