Jump to content

Vidjanje dijeteta


Deaaaa

Preporučene objave

Upravo to identično i mene zanima. Poslao sam mail nadležnom Ministarstvu za obitelj i Civilnoj zaštiti u vezi ostvarivanja tih viđanja s mlt. djetetom - čekam odgovor. Nadležni CZSS ne želim kontaktirati jer je osoblje kastastrofalno. Naravno da svakako mislim ostvarivati odnose/viđanja s djetetom, kao i skrbiti za njega. Udaljenost između nas je nekih 30-ak km, Istarska županija.

Isto to me zanima i za ostvarivanje odnosa/viđanja s partnerom - kako to regulirati, na koji način? Također je udaljenost cca. 30-ak km, Istarska županija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Deaaaa je napisao:

Dijete je u VG a ja u Zg,15 km smo udaljeni,te me interesira da li treba za dijete propusnica prilikom izlaska na vidjanja ili?

Gdje dijete ima prijavljeno prebivalište ili možda boravište, a gdje Vi? Na koji način se realiziraju susreti, Vi dolazite po dijete u VG i vraćate ga ili?

Prije 23 minuta, aleeen je napisao:

Udaljenost između nas je nekih 30-ak km, Istarska županija.

Također, ista pitanja vrijede i za Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što sam i napisao, razlika između A i B gradova je cca. 30-ak km. Ja sam u gradu A, gdje imam prebivalište, dijete ima prebivalište u gradu B. Susreti se ostvaruju potvrđenim planom o zajedničkoj roditeljskoj skrbi, ovjereno na sudu. Idem po dijete svaki vikend u grad B, vraćamo se nazad u A, provodim određeno vrijeme zajedno i potom ga vraćam na B.Kao što sam i napisao, razlika između A i B gradova je cca. 30-ak km. Ja sam u gradu A, gdje imam prebivalište, dijete ima prebivalište u gradu B. Susreti se ostvaruju potvrđenim planom o zajedničkoj roditeljskoj skrbi, ovjereno na sudu. Idem po dijete svaki vikend u grad B, vraćamo se nazad u A, provodim određeno vrijeme zajedno i potom ga vraćam na B.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odluka glasi, da se zabrana ne odnosi se na situacije kao što su ˝vitalni obiteljski razlozi, poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama ili kupnje hrane i osnovnih potrepština˝, tako da prema ovome roditelj koji napušta mjesto prebivališta ne bi trebao imati problema pri pribavljanju propusnice koju dobiva na temelju ˝pružanja skrbi djeci˝.

Međutim, ostaje prilično nejasno kako će ovu Odluku primjenjivati na dijete, jer osnova za izdavanje propusnice za dijete ne može biti ˝pružanje skrbi djeci˝ (djeca sama sebi ne mogu pružiti skrb, samo je mogu primiti), ali bi zato osnova mogla biti ˝vitalni obiteljski razlozi˝, osim ako ne budu Odluku tumačili strogo i doslovno tj. bez mogućnosti proširenog tumačenja ovog dijela ˝vitalni obiteljski razlozi˝, te budu smatrali da su oni konkretno i navedeni u Odluci, odnosno da su to samo situacije ˝poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama ili kupnje hrane i osnovnih potrepština˝.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Identičnog sam mišljenja kao i ti, Borbena. Isto tako, smatram da je Odluka poprilično nejasna - zapravo ispada samo ako je netko "u životnoj opasnosti" da se može do njega (u ovom slučaju naše djece) i niti iz jednog drugog razloga (jako rigozorna mjera???)

Gdje i na koji način tražiti Propusnicu? Baš je sve zbrda zdola i nejasno skroz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Odluka glasi, da se zabrana ne odnosi se na situacije kao što su ˝vitalni obiteljski razlozi, poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama ili kupnje hrane i osnovnih potrepština˝, tako da prema ovome roditelj koji napušta mjesto prebivališta ne bi trebao imati problema pri pribavljanju propusnice koju dobiva na temelju ˝pružanja skrbi djeci˝.

Međutim, ostaje prilično nejasno kako će ovu Odluku primjenjivati na dijete, jer osnova za izdavanje propusnice za dijete ne može biti ˝pružanje skrbi djeci˝ (djeca sama sebi ne mogu pružiti skrb, samo je mogu primiti), ali bi zato osnova mogla biti ˝vitalni obiteljski razlozi˝, osim ako ne budu Odluku tumačili strogo i doslovno tj. bez mogućnosti proširenog tumačenja ovog dijela ˝vitalni obiteljski razlozi˝, te budu smatrali da su oni konkretno i navedeni u Odluci, odnosno da su to samo situacije ˝poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama ili kupnje hrane i osnovnih potrepština˝.

Zapravo kada bolje pročitam, "pružanje skrbi djeci" bi mogao biti jedini opravdani razlog, a ne "vitalni obiteljski razlozi", jer u prvom navedenom slučaju stvarno ja, kao djetetov roditelj mu i pružam skrb, a on je kao dijete prima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, aleeen je napisao:

(jako rigozorna mjera???)

Opravdano je rigorozna, jer neopravdana propusnica ugrožava veliku populaciju stanovništva.

Prije 12 minuta, aleeen je napisao:

Gdje i na koji način tražiti Propusnicu? Baš je sve zbrda zdola i nejasno skroz.

Izdavanje propusnica za napuštanje mjesta prebivališta temeljem Vašeg razloga u nadležnosti je lokalne samouprave tj. Stožera civilne zaštite kojemu se podnosi zahtjev.

Prije 11 minuta, aleeen je napisao:

Zapravo kada bolje pročitam, "pružanje skrbi djeci" bi mogao biti jedini opravdani razlog, a ne "vitalni obiteljski razlozi", jer u prvom navedenom slučaju stvarno ja, kao djetetov roditelj mu i pružam skrb, a on je kao dijete prima.

Da, za Vas, jer je Vi pružate, a ne i za dijete, jer je ono prima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da i sama imam vrlo sličnu situaciju, zvala sam Centar (vrlo su ljubazni), policiju i Stožer. Svi su usuglašeni: nema prospusnice ni za što što nije od životne važnosti, pa tako niti za susrete i viđanja roditelja s djecom.
Skrb o djetetu pruža roditelj s kojim dijete živi, drugi plaća uzdržavanje, a naknadno se mogu dogovoriti (ukoliko postoji volja) naknade propuštenih susreta.

Eto, info iz prve ruke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , ana.bab je napisao:

Svi su usuglašeni: nema prospusnice ni za što što nije od životne važnosti, pa tako niti za susrete i viđanja roditelja s djecom.

Hvala na povratnoj informaciji.

Upravo u tom smjeru je i išlo moje tumačenje Odluke tj. da se ne budu tako lako davale propusnice radi susreta i viđanja djeteta. U svakom slučaju, mišljenja sam da je ovakvo strogo tumačenje u interesu djece. Pitanje je do kada će ovakva situacija potrajati, a olakotna okolnost je da je ova Odluka promjenjiva i da se vrlo lako s vremenom može očekivati njena prilagodba novonastalim uvjetima. Znači, ništa ovo nije konačno, a u interesu djece je prilagodba roditelja koji je uskraćen za susrete i viđanja, pa u konačnici i prilagodba djeteta koji je uskraćen za tog roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, aleeen je napisao:

Zapravo kada bolje pročitam, "pružanje skrbi djeci" bi mogao biti jedini opravdani razlog, a ne "vitalni obiteljski razlozi", jer u prvom navedenom slučaju stvarno ja, kao djetetov roditelj mu i pružam skrb, a on je kao dijete prima.

Sto ju u slucaju alimentacija kada se Ista uplacuje na zasticeni racun, a moze je uplatiti samo Roditelj, koji je u samoizolaciji / koji nesmije napustiti mjesto boravka, /ili ne moze doci u HR jer Mora u somoizolaciju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Vezano uz viđanje roditelja s kojim dijete ne živi i relacija za koje su potrebne propusnice, nova situacija je takva da Stožer (može putem e-građani) izdaje propusnice za roditelje. Za djecu ne treba propusnica, samo roditelj mora imati uza se odluku suda o povjeravanju djece, gdje piše o susretima. 

Moji su trenutno kod oca, tako da nije rekla kazala nego doista provjerena info. 

Sretan Uskrs svima! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija