Jump to content

drugostupanjska presuda županijskog suda, žalba


Korana047

Preporučene objave

Sakrio sam vam odluku zbog osobnih podataka. Ako želite, možete je ponovno objaviti, ali vas molim da zacrnite sve osobne podatke svih osoba te broj spisa.

Inače, u ovom slučaju, predmet je pravomoćno završen, dakle prava žalbe više nema, a na temelju ovih podataka koje ste sami iznijeli, ne vidim osnove ni za jedan izvanredni pravni lijek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glede revizije, ako sam dobro popratio ove recentne izmjene ZPP-a, VSRH bi vam je prvo trebao dopustiti, a šanse za to su nikakve.

Za ponavljanje postupka morate imati neku od osnova iz čl. 421. ZPP-a.

Ustavna tužba je moguća (pripazite na rok od 30 dana od primitka pravomoćne presude), ali opet da biste bili uspješni, morate obrazložiti povredu konkretnog ustavnog prava.

prije 1 sat, Korana047 je napisao:

....i zar drugotupanjsku presudu nebi trebalo donijeti vjeće sudaca a.ne sudac pojedinac kako je u.mojem slučaju vidljivo?

Ne, u vašem slučaju radi se o tzv. maličnom sporu (sporu male vrijednosti - do 10.000,00 kn), a tu ZPP predviđa posebna pravila, pa među inim i ono iz čl. 467. st. 3. koje veli da o žalbi protiv odluke donesene u maličnom sporu odlučuje sudac pojedinac drugostupanjskog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija