Jump to content
  1. drot13

drot13

2. G-man

G-man

3. Lola29

Lola29

• Similar Content

• objavio Stonehenge
      Pozdrav,
      Uvidom u računovodstvu jučer sam došao do saznanja da mi je poslodavac pisao cijeli godišnji kao iskorišten tokom 8 mjeseca, ja sam u to vrijeme radio redovno radno vrijeme (postoji evidencija u sistemu) te isti nije isplatio.
      Kome da se obratim/prijavim?
      Lp
    • objavio trokut
      Pozdrav,
      trenutno sam zaposlen u jednoj firmi kao Team Leader. Na ovu sam poziciju dosao tek nedavno i dodijeljen mi je team od 3 ljudi. Jedna me od te 3 osobe je nakon jedne medusobne prepirke efektivno pocela "ne podnositi". Prepirka je bila oko pre velikih pauzi (odlazak na kave od sat i po dva, odlazak na rucak od sat, sat i po i sl). Nakon te prepirke ta je osoba pocela javno i pred svima podrijevat moj autoritet, obracat mi se na neprimjeren nacin i cak je sa kolegom iz drugog tima pocela o meni pricat negativno i dogovarat prelazak u drugi tim (bez da je ista receno ikome kome je trebalo bit receno). Mene zanima koji su valjani razlozi za otkaz, ako ta osoba svoje dnevne zadatke ispunjava vise-manje uspjesno, ali se jednostavno ne uklapa u tim i nije poslusna te podrijeva atmosferu u timu.

Unaprijed hvala
    • objavio KarlPopper
      Lijep pozdrav Legalisovci,
      imam pitanje iz područja radnog prava, ovim putem molim precizne informacije;
      Može li se bolovanje koristiti tijekom otkaznog roka, ali da se trajanje otkaznog roka ne produžuje za dane bolovanja ?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,
      KPopper.
    • objavio ZdravstvoZG
      Može li mi molim Vas netko reći je li to pravno te kako je to regulirano. Naime, radim na jednom našem KBC-u koji ima tri lokaliteta, zaposlena sam na jednoj Klinici tog KBC-a i tamo radim godinama, ali u zadnje vrijeme počeli su naš šetati po gradu. Naime, dođem na odjel Klinike gdje inače radim i gdje sam zapisana u raspored i onda mi unutar radnog vremena samo kažu da odem na drugi odjel koji spada pod tu Kliniku. To je dosta nespretno jer ako nisam autom moram ići javnim prijevozom jer inače na posao idem pješice, a taj drugi lokalitet je na drugom dijelu grada. Isto tako znaju nas nazvati kući i reći da smo večeras na toj drugoj lokaciji, ali uredno stojimo u rasporedu na lokaciji na kojoj inače stalno radimo. Koja su tu naša prava i što se tu može? Najgore je kad tako jave 30 minuta prije posla pa moram trčati na posao po uniformu i obuću da bi mogla raditi na tom drugom lokalitetu. Isto tako to je stres jer tamo je drugačija vrsta pacijenta s kojima ne radimo pa kad dođem ne znam ni gdje što stoji, a još manje kako oni rješavaju pojedine problematike. Isto tako glavna sestra s bolovanja nazove i pošalje nas tako na drugu lokaciju, je li se to može?

• objavio Iva_zg
      Pozdrav svima, 
      Radim u jednoj privatnoj tvrtki vec 4 godine. Poslodavac nekad imati nerealne prohtjeve. Zbog moje  greške, oduzet mi je jedan dan godisnjeg odmora, prerpostavljam da za to nema pravo. Postavio je uvjet da je u narednih mjesec dana svaka subota radna i da nema izostajanja, ni slobodnih dana. Da li on nas moze prisiliti na to? U potrazi sam za novim poslom. Zanima me nako 4 godine radnog staza u toj firmi, koliko je moj otkazni rok?

Hvala na odgovorima.
  • Online korisnici

• Napravi novi...