Jump to content

Podjela imovine pitanje


Krungval

Preporučene objave

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Po mom mišljenju, nema, jer se radi o imovini koja je stečena po drugoj osnovi od rada, odnosno o imovini koja potječe iz takve imovine (prihod od najma).

Razumijem. Zanimalo me samo mijenja li se bilo kako situacija zato sto je bracni drug za vrijeme braka potrosio dio prihoda od rada na adaptaciju nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Tako je, možda bi mogao tražiti neki novčani iznos na ime ulaganja u tuđe, ali ne može na ime toga ulaganja tražiti pravo udjela u vlasništvu i upis u zemljišnu knjigu kao suvlasnik.

Jasno, barem da vrati "ulozeno". Ali nema li po toj analogiji ulaganja u stan pravo na dio prihoda od najma, ako vec najam ne ulazi u bracnu stecevinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, miroslav6 je napisao:

Jasno, barem da vrati "ulozeno". Ali nema li po toj analogiji ulaganja u stan pravo na dio prihoda od najma, ako vec najam ne ulazi u bracnu stecevinu?

Ako sam dobro razumio, nema nikakvo pravo traziti dio vlasnistva nekretnine?

Ali sto je s novcem utrosenim na adaptaciju i prihodom od najma, ima li tu nekakve sudske prakse ili slucajeva kod nas?

uređeno: od Krungval
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, Krungval je napisao:

Ako sam dobro razumio, nema nikakvo pravo traziti dio vlasnistva nekretnine?

Tocno.

Prije 32 minuta, Krungval je napisao:

Ali sto je s novcem utrosenim na adaptaciju i prihodom od najma, ima li tu nekakve sudske prakse ili slucajeva kod nas?

Slucajeva sigurno ima, ali je svaki pretpostavljam specifican. Kao sto je postovana Ruby rekla, mogao bi se traziti povrat za ulaganje koje je iz bracne stecevine, ali to treba i dokazati (racunima).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija