Jump to content

Dražba nekretnine


bing01

Preporučene objave

         
           
           
   

Na javnoj dražbi se prodaje nekretnina koja je u vlasništvu firme doo u stečaju. Na oglasu dražbe se ne spominje nikakav teret niti zabilježba na toj nekretnini. Zvao sam stečajnog upravitelja koji je zadužen za tu nekretninu i rekao mi je da se u trenutku prodaje svi tereti i zabilježbe brišu.

Da li je to tako?

Kad uđem prema čestici u posjedovnicu onda mi u odjelku teretovnica ispiše:

3.1 Zaprimljeno 23.10.2013.g. pod brojem Z-402/2013

UKNJIŽBA, ZALOŽNO PRAVO, RJEŠENJE O OSIGURANJU OPĆINSKOG SUDA U xxxx BR. OVR-1091/103 22.10.2013, za iznos od: 550.579,07 kn sa zakonskom zateznom kamatom koja na iznos glavnog duga od 550.579,07 kn teče od 17. listopada 2013. do isplaate, kao i troškova postupka osiguranja sa zakonskim zateznim kamatama od dana donošenja rješenja, za korist:
550.579,07 KN    
    REPUBLIKA HRVATSKA, MINISTARSTVO FINANCIJA-POREZNA UPRAVA  PODRUČNI URED ZAGREB      
  3.2 Zaprimljeno 23.10.2013.g. pod brojem Z-4302/2013

ZABILJEŽBA, OVRŠIVOST TRAŽBINE, radi čijeg osiguranja je uknjižba dopuštena (čl.259 st. 1. Ovršnog zakona), time da se na toj nekretnini smije provesti i prema trećoj osobi koja je tu nekretninu kasnije stekla.
  ZABILJEŽBA
na 3.1
 
   
uređeno: od bing01
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija