Jump to content

Kršenje sudske odluke skrbništva


mojbuco

Preporučene objave

Molim pomozite,neznam više kome se obratiti nakon što me czss poslao da prijavim policiji,a ona valjda ne poduzima ništa..
Nisam vidio,niti čuo svog sina vec 15-tak dana...
Nakon što je njegova majka odlučila da ne dolazim po njega da bi proveo samnom 3 sata(odlukom suda) zbog corona situacije,javila mi je da ga mogu vidjeti kad god poželim preko video poziva(viber) i da kad bude lijepo,sunčano vrijeme vani da ću moći doći di se dogovorimo da ga vidim ma kratko...
Prvi video poziv 24.02. trajao je dva puta,svaki put manje od minute jer je valjda bilo do interneta(loš signal)..odmah nakon drugog poziva izašao sam na u balkon uhvatiti bolji signal i nazvao svog sina jos jednom sa nadom da cu ga vidjeti,a njegova majka mi je zatim odgovorila da ne zovem,da više nije sa našim sinom i tako da uopce nisam vidio svog sina.
Jučer sam preko sestre(nekada treće osobe) isto tako zamolio da vidim svog sina preko video poziva,na šta je njegova majka odgovorila da neće moći jer ima goste...
Pet puta sam je do sada prijavljivao policiji da svojevoljno zbog svojih potreba krši odluku suda za viđanje dijeteta samnom..ovo je bio 6 put da sam poslao mail policiji nakon razgovora i savjeta czss-a i policije..
Ne razumijem zašto mi ne želi dati našeg sina na viđanje,a istovremeno ona sama potvrđuje da može izlaziti sa našim sinom vani ili imati goste,prijatelje u posjeti kod kuće...
Nakon što mi je sama rekla da mogu kad god želim,niti preko video poziva mi ne omogućuje da vidim svoje dijete..tko zna ako mi je uopće sin u istom gradu,kako je,itd..a neopisivo je koliko mi tek fali...
Imam sve potvrde za sve što sam napisao,od prijavljivanja policiji, te poruke od njegove majke i ostale dokaze...
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav.

 

Imam slican problem sa bivsom suprugom. Malo je ovo situacija oko covida-19 nedorecena i meni je tesko doci do institucija. Moja bivsa se zatvara u neku izolaciju (iako po potrebi ide u trgovinu i vida se sa prijateljicama i nije ju nitko stavio u samoizolaciju) koja je kao za dobrobit djeteta ali zapravo ona samo koristi i iskoristava situaciju. 

Obratio sam se e-mailom centru i oni su mi odgovorili kako se moram dogovoriti sa bivsom suprugom i nakon jedno 10 poziva koje sam uputio bivsoj suprugi i pitao za kcer (naravno ona me je odbila i rekla da mogu kcer viditi kada ovo prode) ponovno sam poslao e-mail czss-u i onda su me trazili njezin broj i adresu.

Ukratko moj slucaj je kompliciran jer bivsa supruga ima pravomocnu uvijetnu presudu ŽS iz razloga sto mi u proslosti nije omogucavala susrete sa djetetom. 

Smatram da je jedina opcija prijavljivati sve nepravilnosti centru mailom (u kopiju maila staviti ministarstvo, pravobraniteljicu za djecu...) jer jednom kada ovo prode morat ce se odgovarati za ovakvo ponasanje. Tako sam ja sve prijavljivao mailom i czss je nakon puno mojih mailova i nakon sto je ministarstvo trazilo ocitovanje od czssa poslalo policiji prijavu za kazneno djelo, te nakon dvije godine sud je moju bivsu suprugu osudio uvjetno. Uglavnom treba samo pismeno obavjestavati institucije. Nazalost vecina roditelja (majki/oceva) iskoristavati ce sada ovu situaciju da bi ostvarili svoje interese, ne gledajuci na interes i dobrobit djeteta.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mojbuco je napisao:
Molim pomozite,neznam više kome se obratiti nakon što me czss poslao da prijavim policiji,a ona valjda ne poduzima ništa..
Nisam vidio,niti čuo svog sina vec 15-tak dana...
Nakon što je njegova majka odlučila da ne dolazim po njega da bi proveo samnom 3 sata(odlukom suda) zbog corona situacije,javila mi je da ga mogu vidjeti kad god poželim preko video poziva(viber) i da kad bude lijepo,sunčano vrijeme vani da ću moći doći di se dogovorimo da ga vidim ma kratko...
Prvi video poziv 24.02. trajao je dva puta,svaki put manje od minute jer je valjda bilo do interneta(loš signal)..odmah nakon drugog poziva izašao sam na u balkon uhvatiti bolji signal i nazvao svog sina jos jednom sa nadom da cu ga vidjeti,a njegova majka mi je zatim odgovorila da ne zovem,da više nije sa našim sinom i tako da uopce nisam vidio svog sina.
Jučer sam preko sestre(nekada treće osobe) isto tako zamolio da vidim svog sina preko video poziva,na šta je njegova majka odgovorila da neće moći jer ima goste...
Pet puta sam je do sada prijavljivao policiji da svojevoljno zbog svojih potreba krši odluku suda za viđanje dijeteta samnom..ovo je bio 6 put da sam poslao mail policiji nakon razgovora i savjeta czss-a i policije..
Ne razumijem zašto mi ne želi dati našeg sina na viđanje,a istovremeno ona sama potvrđuje da može izlaziti sa našim sinom vani ili imati goste,prijatelje u posjeti kod kuće...
Nakon što mi je sama rekla da mogu kad god želim,niti preko video poziva mi ne omogućuje da vidim svoje dijete..tko zna ako mi je uopće sin u istom gradu,kako je,itd..a neopisivo je koliko mi tek fali...
Imam sve potvrde za sve što sam napisao,od prijavljivanja policiji, te poruke od njegove majke i ostale dokaze...

Ovo je idealna situacija za roditelje manipulatore i koje vise mrze svoje bivse partnere nego sto voli svoje djete.

Mozes samo prijavljivati jer druge opcije nema,al na zalost ni to nema nikakve koristi,jer izgubljen sadasnji trenutak sa djetetom,nece se i nemoze nikad nadoknaditi ni vratiti.

Situacije su drugacije,al je prica uvjek ista, sustav daje moc jednom roditelji s kojim djeca zive da moze manipulirati u izvarednim situacijama a manipulira jer moze,jer ne postoje konkretne brze iostre sankcije za takvog roditelja,a svi vicu u najboljem interesu djeteta.

 

, anonimnakorisnica123 je napisao:

Molim vas ako netko zna neka pomogne gospodinu savjetom a ujedno i meni jer imam gotovo isti problem! 

idite po djecu po postujuci sudsku presudu!!

Ljudi moji to sto neki roditelji zabranjuju djeci vidanje s drugim roditeljem zbog covid19 je totalna glupost i neosnovano.ministarstvo je dalo preporuku ako postoji mogucnost od sirenja zaraze da nije pametno ostvarivanja osobnih odnosa.ako nijste u samoizolaciji,ako ste zdravi..nema pravo vam zabraniti...czss nece reagirati ni na 100mailova,sud mozda hoce za 6 mjeseci.

Vaša je obveza biti s djecom minimalno ono što piše u sudskoj presudi, jer to je djetetovo pravo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija