Jump to content

Gradnja sa pravomocnom građevinskom na crno


Jozobrika

Preporučene objave

Postovani svi, 

Imam pravomocnu građevinsku dozvolu te bih sam gradio objekt, ajmo rec na crno. Otac se razumije u gradenje i to bi on i ja pomalo radili. Rijec je o prizemnici. 

Ono sto mi je na pameti je sljedece. Prijaviti gradiliste ali sa fiktivnim izvodacem i pravim nadzorom. Sve ce se raditi prema projektu. 

Koje su posljedice navedenog, moze li mi tko ukratko? 

Hvala, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukratko.

Novčanom kaznom u iznosu od 30.000,00 do 45.000,00 kuna kaznit će se fizička osoba u svojstvu izvođača ako gradi a ne ispunjava uvjete za obavljanje djelatnosti građenja.

Novčanom kaznom u iznosu od 25.000,00 do 50.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba registrirana za poslove stručnog nadzora građenja ako ne utvrdi da izvođač ne ispunjava uvjete propisane posebnim zakonom.

Novčanom kaznom u iznosu od 15.000,00 do 30.000,00 kuna kaznit će se fizička osoba u svojstvu nadzornog inženjera koja poslove stručnog nadzora građenja obavlja u vlastitom ili zajedničkom uredu za navedeni prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija