Jump to content

COVID-19


Elleny

Preporučene objave

Poštovani,

Znam da je veliki dio ljudi u ovo vrijeme corone ostao bez posla ☹️ i ovo moje pitanje s obzirom na njihovu situaciju, moglo bi se nazvati nezahvalno. Ali kako svaki dan slušamo da osobe koje boluju od rizičnih bolesti trebaju ostati doma, zanima me vaše mišljenje. Budući bolujem od KOBP-a, da li se moram odazvati poslodavacu ako me pozove na rad ili ga mogu zamoliti da mi odredi poslove u skladu s mojim kvalifikacijama koje mogu obavljati od kuće? Ako me pozove, radila bih u prostoru u kojem sada ne radi grijanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 28. st. 1. Zakona o radu -

"Poslodavac je dužan pribaviti i održavati postrojenja, uređaje, opremu, alate, mjesto rada i pristup mjestu rada, te organizirati rad na način koji osigurava zaštitu života i zdravlja radnika, u skladu s posebnim zakonima i drugim propisima i naravi posla koji se obavlja."

Bilo bi dobro da imate odgovarajuće mišljenje liječnika, koje potvrđuje izravnu ugrozu odnosno pogoršanje vašeg zdravstvenog stanja uslijed rada u negrijanom prostoru i tada poslodavac nema izbora. Sve to rečeno, smatram da je to najbolje rješavati kroz dijalog sa poslodavcem, vjerujem da razumije situaciju u kojoj se jako mnogo ljudi nalazi, tako da pokušajte to riješiti razgovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , G-man je napisao:

Čl. 28. st. 1. Zakona o radu -

"Poslodavac je dužan pribaviti i održavati postrojenja, uređaje, opremu, alate, mjesto rada i pristup mjestu rada, te organizirati rad na način koji osigurava zaštitu života i zdravlja radnika, u skladu s posebnim zakonima i drugim propisima i naravi posla koji se obavlja."

Bilo bi dobro da imate odgovarajuće mišljenje liječnika, koje potvrđuje izravnu ugrozu odnosno pogoršanje vašeg zdravstvenog stanja uslijed rada u negrijanom prostoru i tada poslodavac nema izbora. Sve to rečeno, smatram da je to najbolje rješavati kroz dijalog sa poslodavcem, vjerujem da razumije situaciju u kojoj se jako mnogo ljudi nalazi, tako da pokušajte to riješiti razgovorom.

Hvala na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija