Jump to content

Odbijanje naknade


Danica1971

Preporučene objave

Pozdrav.imam 28g radnog staza,radila zadnjih 5g kod jednog poslodavca,,dala otkaz u 2mj(radi šikaniranja od strane poslodavca,,znači primorana sam bila dati otkaz),zaposlila se u 3mj kod drugog poslodavca(s tim da je bio prekid od 20 dana).dobila otkaz kod tog poslodavca radi korone..predala papire na burzu za naknadu i odbili me.molim vas jel može kakav odgovor il kome se obratiti jer nakon 28 g radnog staza sad ja nemam pravo na nikakvu naknadu,samohrana sam majka,dijete student i mama koja ima minimalnu penziju.molila bi za bilo kakav savjet.hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 48. st. 1. i 2. Zakona o tržištu rada (vidite boldano) -

"(1) Pravo na novčanu naknadu nema nezaposlena osoba kojoj je radni odnos prestao:

1. zbog toga što je otkazala radni odnos odnosno službu, osim u slučaju izvanrednog otkaza ugovora o radu uzrokovanog ponašanjem poslodavca

2. pisanim sporazumom o prestanku radnog odnosa odnosno službe

3. sudskom nagodbom kojom je utvrđen prestanak radnog odnosa

4. zbog toga što nije zadovoljila na probnom radu ili nije zadovoljila tijekom pripravničkog odnosno vježbeničkog staža odnosno nije u propisanom roku položila stručni ispit koji je posebnim propisom utvrđen kao uvjet za nastavak rada

5. redovnim otkazom uvjetovanim skrivljenim ponašanjem radnika ili izvanrednim otkazom zbog teške povrede radne obveze odnosno službene dužnosti ili prestankom službe po sili zakona zbog razloga uvjetovanih ponašanjem službenika ili

6. zbog izdržavanja kazne zatvora duže od tri mjeseca.

(2) Pravo na novčanu naknadu ne stječe nezaposlena osoba prema članku 46. stavku 1. ovoga Zakona kojoj bi to pravo pripadalo po prestanku radnog odnosa odnosno službe ako je taj radni odnos trajao kraće od tri mjeseca, a prethodni radni odnos odnosno služba prestala na način utvrđen stavkom 1. ovoga članka odnosno ako prethodna samostalna djelatnost nije prestala zbog razloga navedenih u članku 50. stavku 2. ovoga Zakona."

 

Pretpostavljam da ste prethodni radni odnos otkazala redovnim otkazom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija