Jump to content

Otmica djeteta-savjet


Veky83

Preporučene objave

Pozdrav svima!Situacija je sljedeća...Moja partnerica i ja planiramo početi zajednički život,ona je trenutno još u braku,pokrenula je postupak razvoda,papiri su predani u CZSS,ali čeka se poziv zbog sadašnje situacije s virusom.Naravno njezin suprug se inati,prijeti,ucjenjuje...Imaju zajedničko malodobmo dijete,curicu od dvije godine i njemu je ona glavni alat za ucjene,klasika tipa uzet ću ti malu,vidjet ćeš ti...Znači on za sve zna,obavijestila ga je da se namjerava s djetetom preseliti kod mene,na što je njegova reakcija bila poslat ću ti policiju s optužbom da si otela dijete.Živimo na 10-ak kilometara udaljenosti,ona je spremna na dogovor oko svega,međutim on nije.Trenutno žive u kući njene majke,dijete i ona su s majkom u prizemlju,on na katu...On ne želi izaći iz kuće dok ga ne isplate,njegovi roditelji su uložili sredstva u uređenje kuće i to je isto dio prijetnji i ucjena...Što nam je činiti,mogu li njih dvije preseliti s obzirom na prijetnju da će prijaviti otmicu djeteta?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S bxxxxxx nema pravila i nikad neznas kako ce reagirati.

Ono koliko ja znam zakonski,to je da ako se preseli a ne promjeni adresu prebivalista dijeteta,da moze tuziti je za otmicu jer bi djete trebalo biti na adresi na kojem mu je prijavljeno prebivaliste,ali nisam kompetentan.to treba pitati strucnjaka za obiteljsko pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija