Jump to content

Ugovori o radu / zapis radne knjižice


mjukic

Preporučene objave

Poštovani,

imam malo kompliciranu situaciju s poslodavcem. Ovo što se radi u našoj državi ja vjerovati ne mogu. Molim Vas pomoć jer mislim da je ovo prekršilo sve mjere te da je vrijeme da se poduzmu određeni legalni koraci.

Šerif je lokalni mafijozo i ima na sebi otvorena 4 d.o.o.-a. Vidim po njegovom oib-u u sudskom registru. 4 d.o.o. su aktivna.

Danas sam načula da su nam mijenjani ugovori/prijave bez našeg znanja. Logirala se u egradnjanin te išla provjeriti radnu knjižicu e-zapis  na koju sam se zaprepastila. 
Niže pisem kronologiju događaja te presliku iz pdf-a tj. od zapisa.

Uzimo da lakše pratimo situaciju da su poduzeća imenom: PODUZEĆE 1, PODUZEĆE 2, PODUZEĆE 3, PODUZEĆE 4

POSLODAVAC

OSNOVA OSIGURANJA

POČETAK OSIGURANJA

PRESTANAK OSIGURANJA

RADNO VRIJEME

STVARNA STRUČNA SPREMA

POTREBNA STRUČNA SPREMA

UGOVOR O RADU SKLOPLJEN NA

TRAJANJE STAŽA OSIGURANJA

Poduzeće 1

Radni odnos kod pravne osobe

10.08.2001.

31.08.2017.

8,0 hrs

SSS

SSS

Ne prikazuje mi podatke u sistemu ali je bio na neodređeno

16g 00m 21d

Poduzeće 2

Radni odnos kod pravne osobe

01.09.2017.

31.03.2018.

8,00 hrs

SSS

SSS

Radni odnos na određeno, puno radno vrijeme

00g 07m 00d

Poduzeće 3

Radni odnos kod pravne osobe

01.04.2018.

31.12.2018.

8,00 hrs

SSS

SSS

Radni odnos na određeno puno radno vrijeme

00g 09m 00d

Poduzeće 1

Radni odnos kod pravne osobe

01.01.2019.

31.03.2020.

8,00 hrs

SSS

KV

Radni odnos na neodređeno puno radno vrijeme

01g 03m 00d

Poduzeće 1

Radni odnos kod pravne osobe

01.04.2020.

 

4,00 hrs

SSS

KV

Radni odnos na određeno NEpuno radno vrijeme

 

 

Stvar je u tome što sam je imala ugovor s PODUZEĆEM 1, i nikada ali nikada nisam potpisala nikakav novi ugovor, otkaz postojećeg ili slično niti sam znala da sam prebacivana tamo-vamo. Uz to otpremninu nikakvu nisam dobila a mislim da za Poduzeće 1 i 16 godina staža imam pravo ili se varam?

Kako može bez mog znanja prekinuti u Poduzeću 1 31.03.2020 ugovor na neodređeno bez mog znanja i prijavit me u isto poduzeće na NEPUNO RADNO VRIJEME i to na 4hrs a radim 10hrs!????

Da li je njemu dozvoljeno s obzirom da su njegovi subjekti sva 4 da on prebaci bez mog znanja? Vjerojatno koristi poticanje pa mulja okolo? Ja ugovor nisam nikada potpisala novi. Jednom mi je nuđen za Poduzeće 3 ugovor na što sam pitala što je ovo? Da neću potpisati ugovor na određeno jer već imam na neodređeno i nisam ga potpisala. Rekla sam da ću potpisati ako bude na neodređeno i da mi ima isplatiti otpremninu inače da neću potpisati. Nasmijao se na otpremninu i odmahnuo rukom? Otišla sam ništa nisam potpisala!

Jednostavna sam jadna, razočarana i ne znam što poduzeti. Molim Vas za pomoć!

Ako su potrebne neke dodatne informacije slobodno pitajte.

Unaprijed hvala

 

uređeno: od mjukic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, mjukic je napisao:

Poštovani,

imam malo kompliciranu situaciju s poslodavcem. Ovo što se radi u našoj državi ja vjerovati ne mogu. Molim Vas pomoć jer mislim da je ovo prekršilo sve mjere te da je vrijeme da se poduzmu određeni legalni koraci.

Šerif je lokalni mafijozo i ima na sebi otvorena 4 d.o.o.-a. Vidim po njegovom oib-u u sudskom registru. 4 d.o.o. su aktivna.

Danas sam načula da su nam mijenjani ugovori/prijave bez našeg znanja. Logirala se u egradnjanin te išla provjeriti radnu knjižicu e-zapis  na koju sam se zaprepastila. 
Niže pisem kronologiju događaja te presliku iz pdf-a tj. od zapisa.

Uzimo da lakše pratimo situaciju da su poduzeća imenom: PODUZEĆE 1, PODUZEĆE 2, PODUZEĆE 3, PODUZEĆE 4

POSLODAVAC

OSNOVA OSIGURANJA

POČETAK OSIGURANJA

PRESTANAK OSIGURANJA

RADNO VRIJEME

STVARNA STRUČNA SPREMA

POTREBNA STRUČNA SPREMA

UGOVOR O RADU SKLOPLJEN NA

TRAJANJE STAŽA OSIGURANJA

Poduzeće 1

Radni odnos kod pravne osobe

10.08.2001.

31.08.2017.

8,0 hrs

SSS

SSS

Ne prikazuje mi podatke u sistemu ali je bio na neodređeno

16g 00m 21d

Poduzeće 2

Radni odnos kod pravne osobe

01.09.2017.

31.03.2018.

8,00 hrs

SSS

SSS

Radni odnos na određeno, puno radno vrijeme

00g 07m 00d

Poduzeće 3

Radni odnos kod pravne osobe

01.04.2018.

31.12.2018.

8,00 hrs

SSS

SSS

Radni odnos na određeno puno radno vrijeme

00g 09m 00d

Poduzeće 1

Radni odnos kod pravne osobe

01.01.2019.

31.03.2020.

8,00 hrs

SSS

KV

Radni odnos na neodređeno puno radno vrijeme

01g 03m 00d

Poduzeće 1

Radni odnos kod pravne osobe

01.04.2020.

 

4,00 hrs

SSS

KV

Radni odnos na određeno NEpuno radno vrijeme

 

 

Stvar je u tome što sam je imala ugovor s PODUZEĆEM 1, i nikada ali nikada nisam potpisala nikakav novi ugovor, otkaz postojećeg ili slično niti sam znala da sam prebacivana tamo-vamo. Uz to otpremninu nikakvu nisam dobila a mislim da za Poduzeće 1 i 16 godina staža imam pravo ili se varam?

Kako može bez mog znanja prekinuti u Poduzeću 1 31.03.2020 ugovor na neodređeno bez mog znanja i prijavit me u isto poduzeće na NEPUNO RADNO VRIJEME i to na 4hrs a radim 10hrs!????

Da li je njemu dozvoljeno s obzirom da su njegovi subjekti sva 4 da on prebaci bez mog znanja? Vjerojatno koristi poticanje pa mulja okolo? Ja ugovor nisam nikada potpisala novi. Jednom mi je nuđen za Poduzeće 3 ugovor na što sam pitala što je ovo? Da neću potpisati ugovor na određeno jer već imam na neodređeno i nisam ga potpisala. Rekla sam da ću potpisati ako bude na neodređeno i da mi ima isplatiti otpremninu inače da neću potpisati. Nasmijao se na otpremninu i odmahnuo rukom? Otišla sam ništa nisam potpisala!

Jednostavna sam jadna, razočarana i ne znam što poduzeti. Molim Vas za pomoć!

Ako su potrebne neke dodatne informacije slobodno pitajte.

Unaprijed hvala

 

1.) Imali biste naravno pravo na otpremninu da ste dobili poslovno uvjetovani otkaz
2.) Ne može ali je vjerojatno to odradio preko E-HZMO koje ne zahtjeva dokument da se provede prijava. Postoji mogućnost da je krivotvorio vaš potpis ali to su teške optužbe koje zahtijevaju dokaz.
3.) Imate li dokaz da koristi poticaje?

Sve u svemu ovo su teške povrede radnog prava koje zahtijeva reakciju institucija (prvi korak prijava inspekciji rada).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija