Jump to content

Darovni ugovor strica


hitechservis

Preporučene objave

Pozdrav 

Zamolio bi strica da mi daruje komad zemlje (obecao mi jednom prilikom) ali u biti na katastru je vlasnik on a na sudu upisani svi koji imaju nase  prezime tipa blizi rod....

Sada mene zanima koji je postupak ili put da se to rijesi,gdje se to pocinje rijesavati uopce,od kud krenuti...

On bi meni kao darovnim ugovorom darovao tu kč česticu ako uopce i moze to napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, hitechservis je napisao:

koji je postupak ili put da se to rijesi,gdje se to pocinje rijesavati uopce,od kud krenuti

Stric bi trebao uskladiti katastarsko i zemljišno-knjižno stanje nekretnine, odnosno kroz određeni postupak ishoditi ispravu podobnu za zemljišno-knjižni upis. 

 

Prije 9 minuta, hitechservis je napisao:

On bi meni kao darovnim ugovorom darovao tu kč česticu ako uopce i moze to napraviti

On to može učiniti i po stanju kakvo jeste, međutim isti ugovor neće biti provediv u zemljišnoj knjizi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, hitechservis je napisao:

kako se uskladuje to stanje koje je različito??

Tužbom, pojedinačno ispravnim postupkom ili pak da svi upisani suvlasnici izvrše darovanje u korist strica. 

 

Prije 19 minuta, hitechservis je napisao:

mogu li ja to raditi umjesto njega kad mi daruje ili umjesto njega prije nego daruje sta je pametnije.

 

IMG_20200407_001749.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija