Jump to content

Sve o drzavnoj karanteni


Tirak

Preporučene objave

Dobar dan svima. Nalazim se u inozemstvu sa suprugom koja nema hrvatsko drzavljanstvo. Pocetkom ljeta planiramo dolazak u Hrvatsku, te ce nam biti odredjena karantena od 2 tjedna. Posto nemamo mjesto gdje mozemo biti sami, receno nam je da ce nam drzava osigurati karantenu, te da cemo to dogovoriti na licu mjesta kad sletimo u Zagreb. Od drzavnih sluzbi mi nitko ne zna reci nikakve detalje o ovome, pa vas molim za ikakve konkretne informacije ako itko ima. 

Evo konkretnije:

1. Da li je karantena besplatna za suprugu (za mene jest koliko sam shvatio). Inace za strance nije besplatna, ali posto se radi o clanu obitelji logicno mi je da je besplatna. Ili sam u krivu? Ako nije besplatna, koliko se placa? Ona nema EU drzavljanstvo, ali brak je sklopljen u HR.

2. Gdje su karantene u Zagrebu i o kakvoj se vrsti smjestaja radi? Je li to Tomislavov Dom, Zarazna bolnica ili sto vec? 

3. Da li nam je prijevoz od aerodroma do karantene osiguran ili se moramo sami za to pobrinuti?

4. Smijemo li cjelokupnu prtljagu nositi sa sobom u karantenu? Negdje sam procitao da laptop nije dozvoljen??? Nama je laptop (i internet) nuzan iz vise razloga... Moze li tko potvrditi to?

5. Citam po portalima da drzava daje nadoknadu onima koji provode vrijeme u karanteni. Odnosi li se to iskljucivo na one koji su u radnom odnosu ili na sve? Koliko sam shvatio u zakonu pise da svi dobivaju. Pretpostavljam da se to odnosi samo na drzavljane?

Za kraj bih jos samo nadodao da sam vec pitao na sve strane, sto mailom, sto telefonski, i nikako ne mogu dobiti odgovor ni na jedno od ovih pitanja. Ne znam vise kome se obratiti. Stozer civilne zastite je samo rekao da nema popis karantena i se javim policiji s tim upitom. Policija je rekla da ne raspolazu takvim podacima, te da se obratim epidemioloskoj sluzbi. Oni su pak isto rekli da ne znaju i da to nije u njihovoj nadleznosti. Sve u svemu, jedan veliki neprofesionalizam i kaos. Molim vas jos jednom, bilo kakvi detalji su od pomoci. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Tirak je napisao:

Ako nije besplatna, koliko se placa

Ovisi o dogovoru CS sa vlasnikom hotela. U Splitu se plaća 250 kn po danu.

 

prije 4 sati , Tirak je napisao:

Tomislavov Dom, Zarazna bolnica

Ovo dvoje je za zaražene koronom. Vjerojatno imaju nekakav ugovor sa hotelom u kojem će smještat strance. Za Zagreb ne znam ali u Splitu imaju takav dogovor.

 

prije 4 sati , Tirak je napisao:

Da li nam je prijevoz od aerodroma do karantene osiguran ili se moramo sami za to pobrinuti

Ovisi. Neki su dobili prijevoz hitnom do karantene, a neki su išli u samostalnoj aranžmanu. 

 

prije 4 sati , Tirak je napisao:

Odnosi li se to iskljucivo na one koji su u radnom odnosu ili na sve?

Onima koji su u radnom odnosu. Kako ide za strance ne znam. Moguće da neko zna tu.

Usput za prostore za samoizolaciju mora vam osigurati županijski centar civilne zaštite. Obratite se zagrebačkom centru za civilnu zaštitu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , BRKICA00 je napisao:

Ovisi o dogovoru CS sa vlasnikom hotela. U Splitu se plaća 250 kn po danu.

 

Ovo dvoje je za zaražene koronom. Vjerojatno imaju nekakav ugovor sa hotelom u kojem će smještat strance. Za Zagreb ne znam ali u Splitu imaju takav dogovor.

 

Ovisi. Neki su dobili prijevoz hitnom do karantene, a neki su išli u samostalnoj aranžmanu. 

 

Onima koji su u radnom odnosu. Kako ide za strance ne znam. Moguće da neko zna tu.

Usput za prostore za samoizolaciju mora vam osigurati županijski centar civilne zaštite. Obratite se zagrebačkom centru za civilnu zaštitu

Poslao sam im upit ponovno i dobio razlicit odgovor danas (ocito od druge osobe). Rekli su mi da je karantena za sve strance besplatna (cak i za one koji nisu clanovi obitelji). 

Mozete li me uputiti na ovo o 250kn po danu? 

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tirak je napisao:

Poslao sam im upit ponovno i dobio razlicit odgovor danas (ocito od druge osobe). Rekli su mi da je karantena za sve strance besplatna (cak i za one koji nisu clanovi obitelji). 

Mozete li me uputiti na ovo o 250kn po danu? 

 

Hvala.

Znam samo da se toliko plaća u hotelu Zagreb, Split (možda vam je poznatiji pod nazivom Duilovo). I da nije cijena sobe može ići i više od 250 kn ali o tome ne znam.

uređeno: od BRKICA00
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija