Jump to content

Podjela imovine iz izvanbracne zajednice


macabee

Preporučene objave

Molio bih savjet u vezi podjele imovine zbog razvoda braka.S bivsom suprugom sam poceo zivjeti kod mojih roditelja oko 2000/2001 godine (ne znam tocno).Jos je studirala i nije imala nikakvih prihoda.Ja sam radio i 2002 kupio stan,nesto gotovinom (mojom) a dijelom kreditom na moje ime i hipotekom na stan mojih roditelja. Zaposlila se 2003 godine.Vjencali smo se 2004 godine i uselili u novi stan.Kredit sam otplatio ja (posto su primanja supruge bila niska) 2005 godine.Sad se razvodimo i zanima me da li se to razdoblje u kojem smo zivjeli zajedno smatra izvanbracnom zajednicom (napominjem da njeno prebivaliste nije bilo prijavljeno kod mojih roditelja) i da li ima prava na taj stan kao bracnu stecevinu.Napominjem da je u braku rodjeno jedno dijete.Hvala.

uređeno: od macabee
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , macabee je napisao:

Sad se razvodimo i zanima me da li se to razdoblje u kojem smo zivjeli zajedno smatra izvanbracnom zajednicom

Prema opisanom stanju ne znam kako bi drugačije nazvali takvu zajednicu. 

 

prije 1 sat , macabee je napisao:

da li ima prava na taj stan kao bracnu stecevinu

Sudska praksa je zauzela stav da ako je stjecanje imovine zapoćelo u izvanbračnoj koja  je kasnije prerasla u bračnu zajednicu, ima smatrati bračnom stečevinom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija