Jump to content

Alimentacija-Korona


Danci50

Preporučene objave

Postovani,molila bih ako mi netko moze pomoci pravnim savjetom jer nista nisam uspjela naci na tu temu na internetu.Otac mog djeteta je pod izlikom korone uplatio u pola manji iznos nego sto je to sudskom odlikom doneseno.Navodno ne radi.Molim vas bez napada kakva sam i jesam li svjesna situacije jer jesam svjesna i zato i ne poduzimam nista dok sve ne provjerim.Prvo:radi u gradjevini a gradjevinske firme rade i dalje bez obzira na koronu ,Drugo:zaposlen je za stalno tako da ako i ne radi ,zbog korone, od drzave dobija 4000kn.Moje pitanje bi bilo da li je alimentacija naplativa ovrhom u ovom "korona periodu" i koliki iznos bi to bio ako je prijavljen na minimalac 3250kn (to je ono sto dobija na racun,na ruke je ostatak naravno).

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno ne mogu pojmoti dvoje tipova roditelja,prvi je otac koji ne provodi vrijeme sa svojim djetetom,sudjeluje i odgaja ga,koji nije otac,a drugi  je majka koja se bori da djete sta je moguce manje boravi sa ocem,nije majka.

I jedan i drugi tip osobe bi u zatvor poslao.

Al to nije tema.na vasu temu mislim da nemozete trenutno nista,postupak se moze pokrenuti nakon 3mjeseca ne placanja alimentacije.ali bi trebalo se konzultirati sa odvjetnikom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, CrniToma je napisao:

Osobno ne mogu pojmoti dvoje tipova roditelja,prvi je otac koji ne provodi vrijeme sa svojim djetetom,sudjeluje i odgaja ga,koji nije otac,a drugi  je majka koja se bori da djete sta je moguce manje boravi sa ocem,nije majka.

I jedan i drugi tip osobe bi u zatvor poslao.

Al to nije tema.na vasu temu mislim da nemozete trenutno nista,postupak se moze pokrenuti nakon 3mjeseca ne placanja alimentacije.ali bi trebalo se konzultirati sa odvjetnikom

Bas sam sad procitala Vasu objavu i razumijem i Vas i moj problem (ja ovdje cak nisam ni navela sve probleme koje sam imala i imam sa doticnim po pitanju izdrzavanja djeteta jer me sram,eto mene je sram njegovih postupaka)...sta da kazem sem svaka vam cast na borbi za svoju djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Danci50 je napisao:

Bas sam sad procitala Vasu objavu i razumijem i Vas i moj problem (ja ovdje cak nisam ni navela sve probleme koje sam imala i imam sa doticnim po pitanju izdrzavanja djeteta jer me sram,eto mene je sram njegovih postupaka)...sta da kazem sem svaka vam cast na borbi za svoju djecu.

di bi stigli kad bi sve postupke njihove navodili,mogli bi knjige napisati.-:( da borim se protiv vjetrenjace,jer ispada da je sustav uvjek na strani onog roditelja koji zeza bio to otac ili majka. Vi imate problem sto njega nije briga za djete,i ne placa propisanu alimentaciju,a ja imam problem sto imam tocan fond sati kojih se moram pridrzavati,ni minute vise,cak i taj fond sati napisanih pokusava smanjiti jer kao presudu citamo ocito drugim ocima. Zivotne okolnosti se mjenjaju,obveze djece se mjenjaju itd,i jako je apsurdno ne prilagodavati se djeci uz dogovor roditelja,i jako je tesko kada se morate drzati napisanih iskljucivo sati na papiru.tako i u ovoj danasnjoj situaciji,jer tkz.vidanja su napisana prema njihovim obvezama u skoli,naravno sada nema skole,pa umjesto da se rod.dogovore i iskombiniraju da uvjek bude netko s njima,ne nego drzi se napisanih ura,bez obzira,bolje djete ostavit bilo kome dok je ona na poslu nego da otac bude s djecom,jer otac ima ure.a da ne spominjem da radi u bolnici i da postoji mogucnost zaraze ,..roditelj koji stvarno voli svoju dicu nikad nebi zabranio ili ogranicio da djete bude kod drugog roditelja,,to je za mene samo nesigurnost u samog sebe.naravno podrazumjeva se da taj drugi roditelj je roditelj,a neki probisvjet.borit se da vlastitoj dijeci uskratis sta vise moguce drugog roditelja je za mene neshvatljivo.kao i u vasem slucaju ..roditelj koji ne boravi sa svojim djetetom,pa sta je to?

Sustav je tu los,pre los...

Mislim da bi dobio vecu kaznu za zanwmarivanje kucnog ljubimca nego za vlastito dite,zalosno..

uređeno: od Spitfire
Izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Danci50 je napisao:

Moje pitanje bi bilo da li je alimentacija naplativa ovrhom u ovom "korona periodu" i koliki iznos bi to bio ako je prijavljen na minimalac 3250kn (to je ono sto dobija na racun,na ruke je ostatak naravno).

Možete pokušati ovrhu na novčanim sredstvima preko Fine ili preko plaće, a onda je opet upitno, da li otac prima plaću i u kolikom iznosu. Odnosno, ovrha na plaći je moguća, ali samo uz poštivanje iznosa koji je izuzet od ovrhe, pa za više detalja pogledajte čl. 173. Ovršnog zakona.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija