Jump to content

bračna stečevina (novac)


mirka matić

Preporučene objave

Poštovani,

suprug i ja smo u tijeku 13-ogodišnjeg braka uštedjeli dosta novaca.Suprug živi u mojoj kući i ja sam se trudila da što više ostane za stare dane. Suprug je imao veću plaću od mene ali sam ja uz posao, nastojala to izjednačiti kroz sve kućanske poslove i dodatnu zaradu iz vrta. Jedan dio novca suprug je dobio od njegove kćeri kroz mjesečne rate kao obeštećenje što je ona živjela u njegovoj kući. Jedno vrijeme smo novac imali u banci na zajedničkom računu. Kako su odnosi u braku postajali lošiji suprug je novac spremio pod ključ u kufer u moju kuću na tavan. Trenutno u kuću za hranu ,režije i ostalo ne daje ni jednu lipu, a pošto svi računi glase na mene ja ih i plaćam. Znači, ja ga jedino s policijom mogu dobiti van. U tom slučaju on uzima svoj kuferić (mislim novac) i odlazi, a meni ostaju dugovi. Kako ja mogu dokazati da je novac uopće postojao? Kako da dobijem dio ušteđevine? Ne usudim se sama uzeti jer je jako nasilan. Hvala lijepa

p.s. mi smo umirovljenici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mirka matić je napisao:

Trenutno u kuću za hranu ,režije i ostalo ne daje ni jednu lipu, a pošto svi računi glase na mene ja ih i plaćam.

Ukoliko prestanete plaćati, ovršni postupci će glasiti na Vaše ime. 

, mirka matić je napisao:

Znači, ja ga jedino s policijom mogu dobiti van. U tom slučaju on uzima svoj kuferić (mislim novac) i odlazi, a meni ostaju dugovi.

Jeste pokrenuli postupak rastave braka?

, mirka matić je napisao:

Kako ja mogu dokazati da je novac uopće postojao? Kako da dobijem dio ušteđevine?

Radi se o zasebnom sudskom postupku razvrgnuća i diobe bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija