Jump to content

Pojašnjenje pojmova - rokova


xet

Preporučene objave

Pozdrav svima i unaprijed se zahvaljujem na odgovorima. Dakle, u predmetu za kojeg me se tereti je navedeno da: ..."se poduzimaju dokazne radnje do donošenja meritorne državnoodvjetničke odluke." Što to konkretno znači? Samo sam ispitana i to je to

Ima li neki rok za podizanje optužnice te ima li neki rok za njeno potvrđivanje? Moram li biti obaviještena o podizanju optužnice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, Matrix je napisao:

Iz Zakona o kaznenom postupku

IMG_20200413_204837.png

IMG_20200413_204948.png

Upravo mi taj dio nije jasan, naime od navedenog djela je proslo vise od godinu dana, ispitana sam kao okrivljenica te nisam dobila nikakvu obavijest niti o podizanju optuznice niti odbacaju, a koliko vidim istraga je davno trebala biti završena (6 mj)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , xet je napisao:

Upravo mi taj dio nije jasan, naime od navedenog djela je proslo vise od godinu dana, ispitana sam kao okrivljenica te nisam dobila nikakvu obavijest niti o podizanju optuznice niti odbacaju, a koliko vidim istraga je davno trebala biti završena (6 mj)

Okrivljenik ne dobiva rješenje o odbačaju kaznene prijave, no može zatražiti obavijest od DORH-a je li prijava odbačena, stoga vam je prvi korak otići do DORH-a i zatražiti obavijest o odbačaju odnosno zatražiti uvid u spis, na što imate pravo.

Meritorna državno-odvjetnička odluka je ili optužnica (odnosno kod maloljetnika prijedlog za izricanje maloljetničke sankcije) ili rješenje o odbačaju kaznene prijave/rješenje o obustavi istrage.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija