Jump to content
Lenas

Ukradeno vozilo

Preporučene objave

Pozdrav svima. Kao sto sami naslov teme glasi radi se o ukradenom vozilu. 

Naime , u 12 mj ukraden mi je automobil , imao sam puni kasko , s moje strane sve je ispravno ( prometna dozvola , 2 kljuca ) , odradio sam prijavu stete , nakon cca 2mj dosla mi je prva ponuda ( pisat cu iznose tako da mi netko moze lakse savjetovati i objasniti situaciju ). 

Trenutna trzisna vrijednost vozila je 120 000kn , ponuđeno mi je 91000. 

Naravno to mi ne odgovara , pisao sam zalbu nakon koje sam dobio odgovor na zalbu i objasnjenje kroz neku " tablicu"  kako su oni dosli do toga iznosa. 

Nakon toga radim procjenu vozila putem CVH , gdje oni procjenjuju vozilo na 109 000 , tu potvrdu saljem u osiguranje gdje opet odbijaju zalbu te nude prvi ponuđeni iznos. 

Moje pitanje je za nekog tko je bio u sl situaciji ili je bolje upoznat u taj dio poslovanja , dali se isplati sudskim putem potrazivat nadoknadu stete ili jednostavno prihvatiti ponuđeno . Zahvaljujem svima na odgovorima. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Po mom mišljenju, možda (ali samo možda) možete tužiti za razliku od 91.000,00 kn do 109.000,00 kn, ali je činjenica da ste potpisom ugovora o osiguranju pristali i na opće uvjete osiguratelja, a navedene tablice su dio tih općih uvjeta, te osiguratelj snosi štetu do visine određene tim tablicama.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...