Jump to content

Raskid ugovora kod internet providera koji nije potpisan


Magic Acid

Preporučene objave

Pozdrav,

Dana 1.4 tehničari su došli u stan, spojili me na internet i ostavili ugovore na potpis. Nažalost (ili na sreću) zaboravio sam ih potpisati te vratiti poštom.

U međuvremenu sam se predomislio i u zakonskom roku od 14 dana putem e-maila tražio prijevremeni raskid ugovora bez dodatne naknade. Poslali su mi obrazac za raskid ugovora koji sam potpisao, ali naknadno su me telefonski obavijestili da im pošaljem potpisane stare ugovore koje više ne mogu pronaći.

Znači raskid ugovora je potpisan, a ugovor nije. Rekli su da će mi poslati na e-mail ugovor koji treba potpisat te im ga vratit skeniranog, pa tek onda mogu raskinuti ugovor.

Ima li smisla potpisivat ugovor, za koji znaš da ga želiš raskinuti, a kojem je raskid odobren?

Ako im poštom/emailom pošaljem potpisani ugovor u kojem bi stajao datum potpisa 1.4, kako dokazati da je to potpisano izvan prodajnog centra? Pošto za ugovore koji su potpisani izvan prodajnog centra vrijedi zakonski rok od 14 dana u kojem se može otkazati bez dodatne naknade.

Kako je definiran početak trajanja ugovora? Sa datumom potpisa na ugovoru ili datum kad je operater primio ugovor od korisnika? Da nebi ispalo da je raskid ugovora 13.4, a oni su ugovor ugovor primili 15.4

 

uređeno: od Magic Acid
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 1 sat , Magic Acid je napisao:

Ako im poštom/emailom pošaljem potpisani ugovor u kojem bi stajao datum potpisa 1.4, kako dokazati da je to potpisano izvan prodajnog centra? Pošto za ugovore koji su potpisani izvan prodajnog centra vrijedi zakonski rok od 14 dana u kojem se može otkazati bez dodatne naknade.

Kako ste ustvari narucili tu uslugu? Na temelju cega su tehnicari dosli kod Vas da Vas spoje na internet? Odgovor na to pitanje bi Vam trebao pomoci u ovome. Ako je bilo preko interneta ili telefona onda postoji neki trag, razgovori se snimaju, a ako je preko interneta, sigurno ste dobili neki email potvrde ili slicno.

prije 1 sat , Magic Acid je napisao:

Ima li smisla potpisivat ugovor, za koji znaš da ga želiš raskinuti, a kojem je raskid odobren?

Radovi se moraju nekako opravdati, raskinuli ste ugovor, a oni nemaju potvrdu da je ista ugovoreno. Ugovor bi po meni trebalo onda predati da oni imaju "ciste" papire. Ali treba i paziti da Vas ne "preveslaju". Na kraju je greska njihova ako ne posaljete ugovor. Jeste li potpisali nesto prilikom obavljanja radova?

Ako ste uslugu narucili u poslovnici, ali iz nekog razloga niste potpisali odmah i ugovor, ne znam kako se to tretira, teoretski je usluga ugovorena u poslovnici, ali nije i potpisana. Jesu li poslovnice uopce radile 1.4.? Ako stavite datum u nedjelju (5.4.), onda mozete biti sigurni da ne rade, osim ako je neki trgovacki centar u pitanju pa nek oni dokazu.

Iskreno, malo mi je cudno da su tehnicari dosli prije nego su ugovori potpisani, ja sam prije nekih godinu-dvije mijenjao instalacije (optika), ali nisu nista radili prije nego sam potpisao.

uređeno: od miroslav6
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Usluga je naručena telefonski (oni su zvali mene). Tehničari su došli, spojili ruter i ostavili ugovore. Ništa nisam potpisivao.

Nisam dobio nikakav mail/tel. poziv da moram dostaviti ugovore pismeno/emailom nakon što su tehničari otišli niti potvrdu da je usluga uspostavljena. Tek sada kada sam raskinuo uslugu traže ugovore.

Malo tu ima žešćih dubioza :(

Pitanje je dali da potpišem ugovor koji sam danas dobio email-om te im ga vratim potpisanog u digitalnom obligu. Na ugovoru piše datum potpisa 1.4, ali neznam koji se točno datum gleda kao početak korištenja usluge. Datum kada su oni ugovor primili ili kada je potpisan? Nekako bi želio izbjeći potpisivanje ičega više...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija